przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 18 lipca 2013

Debata z cyklu „Bezpieczeństwo dzięki zrównoważeniu”

  |   Debata z cyklu „Bezpieczeństwo dzięki zrównoważeniu” z udziałem minister Ireny Wóycickiej Debata z cyklu „Bezpieczeństwo dzięki zrównoważeniu” z udziałem minister Ireny Wóycickiej Debata z cyklu „Bezpieczeństwo dzięki zrównoważeniu” z udziałem minister Ireny Wóycickiej Debata z cyklu „Bezpieczeństwo dzięki zrównoważeniu” z udziałem minister Ireny Wóycickiej Debata z cyklu „Bezpieczeństwo dzięki zrównoważeniu” z udziałem minister Ireny Wóycickiej

Irena Wóycicka, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP uczestniczyła w drugiej debacie z cyklu „Bezpieczeństwo dzięki zrównoważeniu” organizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Debaty te stanowią forum wymiany poglądów i opinii na temat rozwiązań zawartych w opracowanym przez Ministerstwo Pracy i Ministerstwo Finansów przeglądzie funkcjonowania systemu emerytalnego. Tematem przewodnim czwartkowego spotkania były rekomendacje zmian w systemie emerytalnym.

 

Minister Irena Wóycicka zwróciła uwagę na konieczność przeanalizowania przez rząd ryzyk związanych z wyborem któregoś z wariantów.

 

– Obywatele powinni mieć realny wybór między ZUS i OFE, bez zachęt lub barier, ale za to z wyraźnie pokazanymi obowiązującymi zasadami. Bez przerzucania niejasnych i niezdefiniowanych ryzyk na ubezpieczonego, na przykład związanych z wyceną aktywów, które mają w OFE - mówiła minister Wóycicka.

 

Rząd zaplanował dwumiesięczną debatę nad wyborem ostatecznego wariantu systemu emerytalnego i oczekuje jednej rekomendacji w sprawie OFE na koniec sierpnia.

 

Spotkanie prowadził prof. Juliusz Gardawski, kierownik Katedry Socjologii Ekonomicznej Szkoły Głównej Handlowej. Do dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji pracowników i pracodawców: Jerzy Bartnik (Związek Rzemiosła Polskiego), Piotr Kamiński (Pracodawcy RP), Cezary Kaźmierczak (Związek Pracodawców i Przedsiębiorców), Jeremi Mordasewicz (Lewiatan), Wojciech Nagel (BCC), Krzysztof Rowiński (Solidarność), Tomasz Śliwa (Forum Związków Zawodowych), Wiesława Taranowska (OPZZ).
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.