przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 24 lipca 2013

Przedpremierowy pokaz serialu „Tacy Sami”

  |   Minister Irena Wóycicka na przedpremierowym pokazie serialu dokumentalnego „Tacy Sami” Minister Irena Wóycicka na przedpremierowym pokazie serialu dokumentalnego „Tacy Sami” Minister Irena Wóycicka na przedpremierowym pokazie serialu dokumentalnego „Tacy Sami” Minister Irena Wóycicka na przedpremierowym pokazie serialu dokumentalnego „Tacy Sami” Minister Irena Wóycicka na przedpremierowym pokazie serialu dokumentalnego „Tacy Sami”

Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka wzięła udział w przedpremierowym pokazie nowego serialu dokumentalnego o aktywizacji zawodowej kobiet. TVP1 już w sierpniu zaprasza na cykl pod tytułem „Tacy Sami”.

 

W 13. odcinkach widzowie poznają historie kobiet, które po dłuższej przerwie wracają na rynek pracy.

 

Bohaterki wracają na rynek pracy po przerwie spowodowanej najczęściej urlopem macierzyńskim, wychowawczym, utratą pracy lub niemożnością godzenia opieki nad dzieckiem z życiem zawodowym. Różnią się wiekiem, wykształceniem, miejscem pochodzenia, aspiracjami zawodowymi, sytuacją rodzinną i sposobami radzenia sobie z problemem powrotu do pracy. Są wśród nich zarówno kobiety przedsiębiorcze, zakładające własną firmę, jak i takie, dla których praca najemna jest jedyną możliwością zarabiania. Wszystkie bohaterki serialu są matkami, dlatego autorzy skupili się w nim na problematyce funkcjonowania młodej matki w środowisku zawodowym i domowym oraz zagadnieniach praktyki rodzicielstwa w Polsce, w tym relacji partnerów.

 

Minister Irena Wóycicka pogratulowała realizatorom cyklu - Fundacji Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju i Krajowemu Stowarzyszeniu Inicjatyw. Wyraziła nadzieję, że serial dokumentalny, który prezentuje sprawdzone przykłady ułatwień dla kobiet powracających do pracy po urodzeniu dziecka i łączenia życia zawodowego i rodzinnego, będzie sprzyjał dostosowaniu rynku pracy do potrzeb rodziców i upowszechni wśród pracodawców świadomość obopólnych korzyści.

 

Minister Wóycicka podkreśliła, że kwestia godzenia obowiązków rodzinnych i zawodowych jest ważnym elementem Programu Polityki Rodzinnej Prezydenta RP i ma kluczowe znaczenie dla budowania dobrego klimatu dla rodziny w Polsce.
 

W przedpremierowym pokazie udział wzięła m.in. prof. Irena Kotowska, która była konsultantem merytorycznym cyklu dokumentalnego „Tacy sami”, a także twórcy i bohaterowie cyklu oraz eksperci komentujący poszczególne odcinki.

 

Premiera jest zaplanowana na 12 sierpnia br. o godz. 13.25 w TVP1.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.