przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 24 lipca 2013

Spotkanie z przedstawicielami polskich muzułmanów

W środę w Pałacu Prezydenckim Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jacek Michałowski oraz minister Maciej Klimczak spotkali się z Muftim Rzeczypospolitej Polskiej Tomaszem Miśkiewiczem oraz Przewodniczącym Zarządu Gminy Wyznaniowej Bohoniki Maciejem Szczęsnowiczem.

Podczas spotkania rozmawiano na temat uboju rytualnego w Polsce. Mufti poinformował ministrów o zamiarze złożenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie możliwości prowadzenia uboju rytualnego przez wspólnoty religijne.

 

Zobacz także: Szef Kancelarii spotkał się z Naczelnym Rabinem Polski Minister Jacek Michałowski podkreślił, że działania prawne regulujące kwestie uboju rytualnego, będzie można podjąć po rozstrzygnięciu Trybunału Konstytucyjnego w tej materii.


Minister Maciej Klimczak dodał, że do rozstrzygania tak delikatnych problemów, jak te związane z kwestią wyznawanych wartości, potrzeba wzajemnego porozumienia i zaufania.

Przy okazji spotkania Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz ponowił zaproszenie dla Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego do odwiedzenia Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej Bohoniki, na terenie której znajdują się obiekty wpisane przez Pana Prezydenta na listę Pomników Historii.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.