przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 29 lipca 2013

Minister Klimczak na Kongresie Papirologicznym

  |   Minister Maciej Klimczak na inauguracji XXVII Międzynarodowego Kongresu Papirologicznego Minister Maciej Klimczak na inauguracji XXVII Międzynarodowego Kongresu Papirologicznego Minister Maciej Klimczak na inauguracji XXVII Międzynarodowego Kongresu Papirologicznego Minister Maciej Klimczak na inauguracji XXVII Międzynarodowego Kongresu Papirologicznego Minister Maciej Klimczak na inauguracji XXVII Międzynarodowego Kongresu Papirologicznego Minister Maciej Klimczak na inauguracji XXVII Międzynarodowego Kongresu Papirologicznego Minister Maciej Klimczak na inauguracji XXVII Międzynarodowego Kongresu Papirologicznego

W poniedziałek minister Maciej Klimczak uczestniczył w Warszawie w inauguracji XXVII Międzynarodowego Kongresu Papirologicznego organizowanego przez Uniwersytet Warszawski.

 

Zobacz także: List na XXVII Międzynarodowym Kongresie Papirologicznym Podczas inauguracji został odczytany list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego skierowany do organizatorów i uczestników XXVII Kongresu.

 

Prezydent podkreślił, że papirologia , stosunkowo młoda dziedzina nauki, odkrywa przed nami zdumiewająco wiele tajemnic świata starożytnego. - Dzięki papirologom w delikatnych papirusowych i pergaminowych kartach, w kruchych tabliczkach i ostrakonach dostrzegamy fundamenty wielkiego gmachu współczesnej cywilizacji Zachodu. Z szacunkiem i uznaniem myślę o Państwa wysiłkach, aby ocalić jak najwięcej zabytków starożytnego piśmiennictwa, aby zgłębić i objaśnić ich treść. To doniosła i warsztatowo wymagająca praca naukowa - napisał Bronisław Komorowski.

 

Zaznaczył też, że jej wyniki rzucają nowe światło na dotychczasowe ustalenia nauki oraz wzbogacają wiedzę na temat najstarszych źródeł współczesnych prądów umysłowych, filozofii, sztuki, prawa. - Jestem przekonany, że Państwa pasja udzieli się kolejnym rocznikom młodzieży akademickiej, a do elitarnego grona papirologów będą wciąż dołączać nowi, utalentowani badacze - podkreśli Bronisław Komorowski.

 

XXVII Międzynarodowy Kongres Papirologiczny, w którym uczestniczy ok. 350 papirologów z całego świata, został objęty przez prezydenta honorowym patronatem.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.