przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 4 sierpnia 2013

69. rocznica Bitwy i Egzekucji w Pęcicach

  |   Uroczystości z okazji 69. rocznicy Bitwy i Egzekucji w Pęcicach z udziałem ministra Macieja Klimczaka Uroczystości z okazji 69. rocznicy Bitwy i Egzekucji w Pęcicach z udziałem ministra Macieja Klimczaka Uroczystości z okazji 69. rocznicy Bitwy i Egzekucji w Pęcicach z udziałem ministra Macieja Klimczaka Uroczystości z okazji 69. rocznicy Bitwy i Egzekucji w Pęcicach z udziałem ministra Macieja Klimczaka Uroczystości z okazji 69. rocznicy Bitwy i Egzekucji w Pęcicach z udziałem ministra Macieja Klimczaka Uroczystości z okazji 69. rocznicy Bitwy i Egzekucji w Pęcicach z udziałem ministra Macieja Klimczaka Uroczystości z okazji 69. rocznicy Bitwy i Egzekucji w Pęcicach z udziałem ministra Macieja Klimczaka

W niedzielę, w kościele parafialnym św. Apostołów Piotra i Pawła w Pęcicach, minister Maciej Klimczak uczestniczył w uroczystej Mszy św. w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej podczas walk pod Pęcicami 2 sierpnia 1944 roku.

 

Minister Klimczak uczestniczył także w Apelu Pamięci przy Pomniku – Mauzoleum w Pęcicach.

 

Podczas uroczystości minister Maciej Klimczak odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego skierowany do organizatorów i uczestników obchodów rocznicowych.

 

Zobacz także: List z okazji rajdu „Po kamienistej drodze – Pęcice” Uroczystości przy Pomniku – Mauzoleum w Pęcicach upamiętniające Powstańców Warszawskich, organizowane są nieprzerwanie od 1967 roku, w ramach Rajdu Turystyczno-Krajoznawczego „Po kamienistej drodze – Pęcice”.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.