przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 25 sierpnia 2013

Minister Młotkiewicz na Dożynkach Województwa Śląskiego

  |   Minister Młotkiewicz na Dożynkach Województwa Śląskiego Minister Młotkiewicz na Dożynkach Województwa Śląskiego

Prezydent Bronisław Komorowski wystosował list do organizatorów i uczestników XIV Dożynek Województwa Śląskiego, które odbyły w niedzielę w Bieruniu. List prezydenta odczytał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz.

 

Prezydent podziękował w swoim liście rolnikom za to, że dzięki ich gospodarowaniu, trudowi, jaki włożyli w zbiory, na polskich stołach w tym roku nie zabraknie chleba, który stanowi codzienny pokarm człowieka, a jednocześnie jest symbolem urodzaju, sytości i dostatku. Zobacz także: List prezydenta na Dożynkach Województwa Śląskiego

 

"W takie dni jak dziś, warto pamiętać, że to, co rodzime i oryginalne powinniśmy otaczać szczególną ochroną, aby przekazać to dziedzictwo następnym pokoleniom. Bo tylko wspólnota i solidarność może zapewnić rozwój i nowoczesność naszego kraju"– napisał prezydent.

 

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. abp Wiktor Skworc. Następnie uczestnicy dożynek w barwnym korowodzie z wieńcami dożynkowymi przemaszerowali do gospodarstwa Państwa Ewy i Tomasza Turów, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie dożynek. Tradycyjnie podczas dożynek miał miejsce obrzęd chleba. Minister Młotkiewicz wraz z Wojewodą Śląskim Zygmuntem Łukaszczykiem, Marszałkiem Województwa Śląskiego Mirosławem Sekułą, Burmistrzem Bierunia Bernardem Pustelnikiem, Prezesem Zarządu Śląskiej Izby Rolniczej Romanem Wodarzem wzięli udział w obrzędzie chleba, rozdając chleb uczestnikom dożynek.  

 

W dożynkach oprócz licznie zgromadzonych rolników wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa śląskiego, a także posłowie i senatorowie z regionu.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.