przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 4 września 2013

Szef Kancelarii Prezydenta na Forum Ekonomicznym w Krynicy

  |   Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski na Forum Ekonomicznym w Krynicy (fot. Andrzej Rubis) Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski na Forum Ekonomicznym w Krynicy (fot. Andrzej Rubis) Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski na Forum Ekonomicznym w Krynicy (fot. Andrzej Rubis) Minister Jacek Michałowski na Forum III Wieku w Nowym Sączu (fot. Miłosz Sałaciński) Minister Jacek Michałowski na Forum III Wieku w Nowym Sączu (fot. Miłosz Sałaciński) „Złote Jabłko Sądeckie”dla Szefa KPRP Jacka Michałowskiego Tytuł „Osobowość Forum III Trzeciego Wieku” dla Szefa KPRP Jacka Michałowskiego Szef KPRP na spotkaniu: "Śniadanie z Artystą - Andrzej Pągowski" (fot. Anna Ciecierska, Narodowe Centrum Kultury) Szef KPRP na spotkaniu: "Śniadanie z Artystą - Andrzej Pągowski" (fot. Anna Ciecierska, Narodowe Centrum Kultury)

Minister Jacek Michałowski w dniach 3-4 września 2013 roku wziął udział w XXIII Forum Ekonomicznym w Krynicy. W czasie wizyty Szef Kancelarii Prezydenta uczestniczył m.in. sesji plenarnej z udziałem premiera Donalda Tuska, panelach tematycznych, spotkaniach kulturalnych, jak również w Forum Trzeciego Wieku w Nowym Sączu.

 

Podczas wizyty w Krynicy Szef Kancelarii wziął udział w panelu zorganizowanym w ramach Forum Regionów „Przywódcy czy technokraci, kto będzie tworzył przyszłość samorządu?”. Podsumowując gorącą dyskusję, minister Michałowski powiedział, że „(…) to piękne, że możemy się teraz kłócić o kształt samorządu, bo 25 lat temu mieliśmy tylko jedną partię i taka dyskusja nie mogła być możliwa. Ale dzięki okrągłemu stołowi i wydarzeniom 4 czerwca, mamy teraz pluralizm. I to jest wspaniale”.

 

Minister Michałowski zwrócił również uwagę uczestników panelu na zaangażowanie KPRP w sprawy samorządowe. Jak zauważył: „Kancelaria Prezydenta jest miejscem, gdzie dyskusja o kształcie i przyszłości samorządności i samorządu w Polsce nadal może być kontynuowana. Prezydent zawsze podkreśla, że tylko razem, przy udziale wszystkich i tylko w konstruktywnej dyskusji można wypracować najlepsze rozwiązanie”.

 

Szef Kancelarii Prezydenta udzielił również wywiadu redaktor Dorocie Warakomskiej w namiocie Amerykańskiej Izby Handlu, podkreślając podczas rozmowy wagę stosunków transatlantyckich dla dalszego rozwoju Polski i Europy.

 

W środę 4 września, Minister Michałowski otworzył Forum Trzeciego Wieku w Nowym Sączu. Został także uhonorowany tytułem „Osobowość Forum III Trzeciego Wieku” przez Wiesławę Borczyk – Prezes Ogólnopolskiej Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz „Jabłkiem Sądeckim” wręczonym przez Starostę Sądeckiego.

 

Ponadto, Minister Michałowski był słuchaczem panelu „Gospodarka odpadami w Europie i w Polsce 2013 – 2020” z udziałem Ministra Środowiska Marcina Korolca, uczestniczył w Gali rozdania nagród XXIII Forum Ekonomicznego oraz w spotkaniu z Andrzejem Pagowskim - słynnym polskim grafikiem i plakacistą. Zobacz także: Prezydent: Uczcijmy przyszłoroczne Święto Wolności

 
Podczas swoich wystąpień i rozmów kuluarowych Szef KPRP przypomniał, że w 2014 roku obchodzimy rocznicę 25-lecia wydarzeń z 1989 roku. Zaprosił wszystkich uczestników do wspólnych i radosnych obchodów Święta Wolności 4 czerwca, zgodnie z apelem Prezydenta RP.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.