przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 13 września 2013

Zaproszenie na Dożynki Prezydenckie w Spale

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz

W niedzielę w Spale odbędą się ogólnopolskie Dożynki Prezydenckie Spała 2013 będące podziękowaniem za tegoroczne zbiory i prośbą o pomyślność w przyszłym roku. W imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego na uroczystości zaprasza Zastępca Szefa KPRP Dariusz Młotkiewicz.

 

Główne uroczystości – z udziałem Pary Prezydenckiej – będą miały miejsce w niedzielę 15 września 2013 r. O godz. 12.00 przed Kaplicą Prezydentów odbędzie się msza święta. Następnie orszak dożynkowy przejdzie na stadion Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, gdzie o godzinie 14:30 rozpocznie się ceremoniał dożynkowy. Zapraszamy do udziału w orszaku i uroczystościach. To znakomita okazja, by zobaczyć najpiękniejsze wieńce dożynkowe wybrane w konkursach wojewódzkich – podkreślił minister Dariusz Młotkiewicz w specjalnym zaproszeniu.

 

 

Do Spały warto przyjechać już w sobotę. Przygotowano liczne atrakcje, także dla dzieci, m.in. Miasteczko Regionów, w którym prezentowane będą uroki i osiągnięcia poszczególnych województw, aleja twórców ludowych czy kiermasz tradycyjnej polskiej żywności, wystawę starych maszyn rolniczych oraz występy zespołów ludowych.

 

Także w sobotę odbędzie się w Spale Forum Debaty Publicznej poświęcone kobiecie wiejskiej we współczesnym świecie. Gościem specjalnym debaty będzie Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Transmisja FDP na stronie internetowej www.prezydent.pl w sobotę 14 września – od godz. 11:30.

 

Zapraszamy do Spały. Czytaj więcej >>>
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.