przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 15 września 2013

Minister Młotkiewicz dla TVP1 o Dożynkach Prezydenckich w Spale

Podczas niedzielnych uroczystości dożynkowych w Spale zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Dariusz Młotkiewicz udzielił wywiadu dla TVP1.


Minister podkreślił, że Dożynki Prezydenckie to dla prezydenta Bronisława Komorowskiego jedna z najważniejszych uroczystości w ciągu całego roku. Zamysłem prezydenta było, aby Dożynki Prezydenckie w Spale, jak przed wojną – za czasów prezydenta Ignacego Mościckiego, miały charakter ogólnopolski – aby brały w nich udział wszystkie województwa. - To dziś oglądamy – powiedział minister.


- Dożynki są podziękowaniem dla rolników za chleb, za ich trud, ale jest to także element naszej tożsamości narodowej do której Pan Prezydent przywiązuje dużą wagę - mówił minister - Nad przygotowaniem Dożynek Prezydenckich pracuje pół Kancelarii Prezydenta RP przez pół roku – zaznaczył.


Minister przekazał rolnikom życzenia sprzyjającej pogody, dobrego plonu oraz stabilnych przewidywalnych rynków.
 

Tegoroczne Dożynki Prezydenckie odbywały się w dniach 14-15 września br. Główne uroczystości z udziałem Pary Prezydenckiej odbyły się w niedzielę. Rozpoczęły się Mszą Świętą w Kaplicy Polowej Armii Krajowej, a następnie miały swoją kontynuację na stadionie Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.