przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 17 września 2013

74. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

W 74. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej uczestniczył w uroczystościach przed warszawskich Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Minister Koziej reprezentował Prezydenta RP.

 

- Jest dla mnie ogromnym honorem, że mogę tutaj, przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, w imieniu Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego chylić czoła przed pamięcią bohaterów 17 września 1939 r. (...) Kilkanaście dni temu upamiętnialiśmy w całej Polsce rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na nasz kraj. Dzisiaj wspominamy kolejną złowrogą datę: 17 września 1939 roku. Wkroczenie rankiem tego dnia Armii Czerwonej na terytorium Rzeczypospolitej, było ciosem zadanym w plecy, złamaniem paktu o nieagresji - mówił szef BBN w swoim wystąpieniu.

 

W apelu pamięci 74 lata od napaści Związku Sowieckiego na Polskę wspominano tych, którzy stanęli do obrony wschodnich rubieży II Rzeczpospolitej. Modlitwę ekumeniczną odmówili przedstawiciele Kościoła katolickiego, prawosławnego i ewangelickiego, gminy żydowskiej i gminy muzułmańskiej. Podczas rocznicowej uroczystości wieńce i wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele środowisk kombatanckich i Sybiraków, mieszkańcy Warszawy i harcerze. Minister Koziej złożył wieniec w imieniu Prezydenta RP.

 

Czytaj więcej na stronie BBN >>>

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.