przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 29 września 2013

Minister Rybicki na uroczystości 70. urodzin Lecha Wałęsy

  |   Minister Rybicki na uroczystości 70. urodzin Lecha Wałęsy Minister Rybicki na uroczystości 70. urodzin Lecha Wałęsy Uroczystości 70. urodzin Lecha Wałęsy Minister Rybicki na uroczystości 70. urodzin Lecha Wałęsy

W niedzielę w Pałacu Opatów w Gdańsku-Oliwie odbyła się uroczystość z okazji 70. urodzin Lecha Wałęsy. Prezydenta Bronisława Komorowskiego reprezentował minister Sławomir Rybicki.

Zobacz także: Życzenia urodzinowe dla Lecha Wałęsy Zastępca Szefa Kancelarii Sekretarz Stanu przekazał jubilatowi życzenia oraz prezent od prezydenta - miniatury tablic z 21. postulatami ogłoszonymi 17 sierpnia 1980 roku przez Międzyzakładowy Komitet Strajkowy. Wcześniej, w rozmowie telefonicznej, Bronisław Komorowski osobiście złożył życzenia byłemu prezydentowi.

Przed południem w Dworze Artusa została po raz szósty wręczona nagroda imienia Lecha Wałęsy.

Tegorocznym laureatem został Michaił Borysowicz Chodorkowski, rosyjski przedsiębiorca, działacz społeczny, były wiceminister paliw i energetyki. Nagrodę z rąk prezydenta Lecha Wałęsy odebrał w imieniu nagrodzonego jego syn, Paweł Chodorkowski.

Minister Sławomir Rybicki przekazał synowi Michaiła Chodorkowskiego gratulacje z powodu przyznania nagrody oraz wyrazy uznania dla odwagi jaką wykazuje jego ojciec.

W uzasadnieniu decyzji napisano, że nagrodę przyznano „za odwagę w krzewieniu wartości społeczeństwa obywatelskiego, determinację w tworzeniu fundamentów wolności gospodarczej oraz za nieprzejednaną postawę w walce o sprawiedliwość i ludzką godność”.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.