przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 4 października 2013

Minister Klimczak na inauguracji roku Akademii Muzycznej w Łodzi

  |   Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Minister Maciej Klimczak uczestniczył w piątek w inauguracji roku akademickiego 2013/2014 w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi połączonej z nadaniem tytułu doctora honoris causa Maestro Jerzemu Semkowowi.

 

Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem przez Małżonkę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Annę Komorowską.

 

Podczas uroczystości minister Maciej Klimczak przedstawił przesłanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z okazji inauguracji roku akademickiego 2013/2014 oraz odczytał list prezydenta skierowany do Maestro Jerzego Semkowa.

 

Zobacz także: Ordery dla pracowników Akademii Muzycznej w Łodzi Ponadto w imieniu Prezydenta RP wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla Akademii Muzycznej.

 

Jerzy Semkow to światowej sławy dyrygent, niezrównany interpretator muzyki Piotra Czajkowskiego, Antona Brucknera, Modesta Musorgskiego. Założyciel Sinfonii Iuventus.

 

Inauguracja roku akademickiego 2013/ 2014 Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi odbyła się w nowej Sali Koncertowej.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.