Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 7 października 2013

Minister Dziekoński spotkał się z dziennikarzami z Korei Południowej

  |   Minister Olgierd Dziekoński spotkał się z dziennikarzami z Korei Południowej Minister Olgierd Dziekoński spotkał się z dziennikarzami z Korei Południowej Minister Olgierd Dziekoński spotkał się z dziennikarzami z Korei Południowej Minister Olgierd Dziekoński spotkał się z dziennikarzami z Korei Południowej Minister Olgierd Dziekoński spotkał się z dziennikarzami z Korei Południowej

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński wziął udział w poniedziałek w spotkaniu z południowokoreańskimi dziennikarzami zajmującymi się tematyką gospodarczą.
 

Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat konkurencyjności, innowacyjności polskiej gospodarki i silnych stronach naszego rynku w szczególności w dobie światowego kryzysu. Minister Dziekoński podkreślił rolę, jaką zarówno w Polsce, jak i Korei Południowej odgrywają małe i średnie przedsiębiorstwa, w tym firmy rodzinne, stanowiące siłę napędową rodzimych gospodarek.

 

Minister Olgierd Dziekoński odpowiadał na pytania dotyczące specyfiki polskiego rynku – dziennikarze zainteresowani byli w szczególności systemem zachęt inwestycyjnych dla podmiotów zagranicznych oraz inwestycjami w zakresie R&D.

 

Minister Dziekoński podkreślił rolę, jaką w toku transformacji odegrał i odgrywa nadal samorząd terytorialny w naszym kraju. Tematem rozmowy była także polityka przemysłowa.

 

Uczestniczący w spotkaniu dziennikarze reprezentują czołowe koreańskie media: YoungWook z Maeil Business Newspaper, Won-Suk z Chosun Ilbo, Ji-hyun z Economic Review oraz Young Yeon z Korea Economic Daily.

 

Niebawem planowana jest wizyta Prezydenta Bronisława Komorowskiego w Korei Południowej, podczas której mają się odbyć także spotkania dotyczące kwestii gospodarczych.

 

Poleć znajomemu