przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 7 października 2013

Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego

  |   Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego

W poniedziałek szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2013/2014 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 

Minister odczytał list Bronisława Komorowskiego, w którym prezydent przypomniał rolę Kościoła w kształtowaniu wolności zaznaczając, że jest to miejsce, które jednoczy ludzi. Podkreślił, że Kościół jest ważną częścią życia państwa i społeczeństwa, a wyznawane przez niego idee i zasady oddziaływają na polską tożsamość narodową.

 

Wykład inauguracyjny „Czego nas uczy historia uniwersytetu? Przesłanie adresowane do studentów” wygłosił profesor dr hab. Jerzy Woźnicki, Prezes Fundacji Rektorów Polskich i Dyrektor Instytutu Społeczeństwa Wiedzy.

 

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego to wspólnota licząca dziś ponad tysiąc nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych oraz kilkanaście tysięcy studentów. Tworzą ją spadkobiercy tradycji warszawskiej Akademii Teologii Katolickiej.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.