przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 22 października 2013

Minister Wóycicka na debacie o polityce prorodzinnej

Pod honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego odbyła się we wtorek w Zabrzu "Debata o Rodzinie".

 

Podczas konferencji minister Irena Wóycicka przedstawiła Program Polityki Rodzinnej Prezydenta RP "Dobry Klimat dla Rodziny". W dyskusji na temat barier ograniczających dzietność w Polsce i województwie śląskim, godzenia ról zawodowych i rodzicielskich, a także instrumentów wzmacniających samodzielność ekonomiczną rodzin udział wzięli samorządowcy z województwa śląskiego, eksperci, pracodawcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedstawiciele Kościoła oraz goście zagraniczni.

 

Minister dziękując za zorganizowanie spotkania podkreśliła duże zaangażowanie i potencjał samorządów w tworzeniu otoczenia przyjaznego dla rodzin. Irena Wóycicka zaprosiła samorządy wszystkich szczebli do udziału w II edycji Konkursu o Nagrodę Pary Prezydenckiej "Dobry Klimat dla Rodziny". Więcej o konkursie na stronie www.prezydent.pl/dla-rodziny/o-konkursie

 

Miasto Zabrze, gospodarz debaty realizuje m.in. program na rzecz dużych rodzin "Rodzina na 5+". Jest także inicjatorem i koordynatorem Metropolitarnego Święta Rodziny podczas którego od sześciu lat sześciu lat na przełomie maja i czerwca odbywa się wiele wydarzeń o charakterze rodzinnym.

 


 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.