przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 8 listopada 2013

Minister Klimczak na Gali z okazji otwarcia Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie

  |   Minister Klimczak na Gali z okazji otwarcia Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Fot. Archiwum Teatru Minister Klimczak na Gali z okazji otwarcia Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Fot. Archiwum Teatru Minister Klimczak na Gali z okazji otwarcia Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Fot. Archiwum Teatru Minister Klimczak na Gali z okazji otwarcia Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Fot. Archiwum Teatru

Minister Maciej Klimczak uczestniczył w piątek w uroczystości otwarcia zrewitalizowanej siedziby Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, podczas której odczytał  list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego skierowany do Dyrekcji, Zespołu Aktorskiego i Pracowników Teatru.

 

,,Otwierają Państwo dzisiaj nowy rozdział w historii Teatru im. Stefana Jaracza, rozdział, który przybliża nas do obchodów 70. rocznicy jego działalności jako sceny polskiej. Uważam to za piękny znak, że w roku 2015 będą Państwo świętować ten jubileusz już dobrze zadomowieni w zmodernizowanej siedzibie. Niechaj będzie to też znak zwiastujący kolejne sukcesy, już nie inwestycyjne, ale artystyczne” – napisał w liście prezydent.

 

Minister Maciej Klimczak wręczył również w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego ordery i odznaczenia artystom i pracownikom Teatru.

 
Postanowieniami Prezydenta odznaczeni zostali
 
za osiągnięcia artystyczne 
 
Złotym Krzyżem Zasługi
 
1 Anna Karpińska-Lipnicka
 
Brązowym Krzyżem Zasługi
 
2. Pan Marian Czarkowski
3. Pani Joanna Fertacz
4. Pani Wiesława Szymańska
 

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

 

Medalem Złotym za Długoletnią Służbę
 
5. Pani Genowefa Russak
 

Podczas Gali z okazji powrotu Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie do macierzystej siedziby (po trzech latach rewitalizacji) wystąpił septet Hadriana Tabęckiego. 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.