przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 14 listopada 2013

Minister Młotkiewicz na konferencji „Gospodarstwo rodzinne szansą rozwoju gospodarczego Polski”

Konferencja „Gospodarstwo rodzinne szansą rozwoju gospodarczego Polski”

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz uczestniczył w czwartek w Sali Kolumnowej Sejmu RP w konferencji zorganizowanej przez Krajową Radę Izb Rolniczych pt. „Gospodarstwo rodzinne szansą rozwoju gospodarczego Polski”.

 

Konferencja odbywająca się w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Rolnictwa Rodzinnego ONZ, spotkała się z dużym zainteresowaniem przedstawicieli rolników z całej Polski - a także Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Klubów Parlamentarnych, Prezydium Sejmowej i Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Rządowych Agencji Rolnych.


W trakcie konferencji, w której uczestniczyło około 500 osób, zaprezentowane zostały stanowiska różnych środowisk wobec gospodarstw rodzinnych i ich przyszłości.


Minister Dariusz Młotkiewicz przekazał pozdrowienia od prezydenta, a także wskazał na różne aspekty funkcjonowania gospodarstw rodzinnych w Polsce. Mówił także o zaangażowaniu prezydenta Bronisława Komorowskiego w sprawy rolne.


W spotkaniu udział wzięli także: Wicepremier J. Piechociński, Wicemarszałek Sejmu E. Grzeszczak, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi S. Kalemba, Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa K. Jurgiel, Przewodniczący Senackiej Komisji Rolnictwa J. Chróścikowski, a także przedstawiciele posłów, senatorów i eurodeputowanych.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.