przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 7 listopada 2013

Minister Olgierd Dziekoński na XI Kongresie Miast Polskich

  |   XI Kongres Miast Polskich XI Kongres Miast Polskich XI Kongres Miast Polskich XI Kongres Miast Polskich

W czwartek minister Olgierd Dziekoński wziął udział w XI Kongresie Miast Polskich organizowanym przez Związek Miast Polskich w Krakowie.

 

Podczas Kongresu debatowano m.in. o polityce miejskiej, rewitalizacji i planach rozwoju miast w przyszłej perspektywie unijnej w latach 2014-2020. Minister Dziekoński podkreślił, że podstawą polityki miejskiej powinno być wzmocnienie konstytucyjne (pewną pomocą mają być zapisy na temat klauzul dotyczących kompetencji gminnych w projekcie prezydenckim o współdziałaniu w samorządzie) i zapewnienie samodzielności JST dotyczącej zasobów finansowych i rozstrzygnięć decyzyjnych.


W trakcie kongresu minister Dziekoński uczestniczył również w rozstrzygnięciu konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Związku Miast Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce w 2012 roku. Konkurs objęty był honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Minister wręczył dyplomy Prezydenta RP oraz tablice pamiątkowe nagrodzonym projektom:
- Rewitalizacja centrum miasta Busko-Zdrój - w kategorii: rewitalizowana przestrzeń publiczna;
- Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie - w kategorii: nowo wykreowana przestrzeń publiczna w zieleni;


Zobacz także: Prezydent apeluje o zgodną pracę nad ustawą o ochronie krajobrazu Nagrodzony projekt ze Szczecinka - Rewitalizacja zabytkowego Parku Miejskiego – został uhonorowany podczas wizyty Prezydenta RP w Szczecinku 7 listopada

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.