przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 21 listopada 2013

Spotkanie z delegacją Republiki Mołdawii

  |   Spotkanie ministra Krzysztofa Łaszkiewicza z delegacją Republiki Mołdawii Spotkanie ministra Krzysztofa Łaszkiewicza z delegacją Republiki Mołdawii Spotkanie ministra Krzysztofa Łaszkiewicza z delegacją Republiki Mołdawii Spotkanie ministra Krzysztofa Łaszkiewicza z delegacją Republiki Mołdawii

Minister Krzysztof Hubert Łaszkiewicz spotkał się w czwartek z przebywającą w Polsce z kilkudniową wizytą delegacją Republiki Mołdawii, której przewodniczy sekretarz Najwyższej Rady Bezpieczeństwa RM Alexei Barbaneagra.

 

Tematem spotkania były polskie rozwiązania ustrojowe w budowaniu demokratycznego państwa prawnego.  

 

Na  spotkaniu  minister Łaszkiewicz przedstawił zasady  funkcjonowania władzy wykonawczej w Polsce i podział kompetencji między prezydentem i rządem. Podkreślił konstytucyjny wymóg współdziałania Prezydenta RP i Rady Ministrów. 

 

-Szeroki katalog aktów urzędowych realizowanych w Polsce przez prezydenta gwarantują konstytucyjne uprawnienia głowy państwa. Wybierany przez Naród w powszechnych i bezpośrednich wyborach posiada silną demokratyczną legitymacje, a w wielu obszarach prezydent dysponuje samodzielnością  w wykonywaniu swoich kompetencji- mówił minister.

 

 Z delegacją Republiki Mołdawii spotkał się również zastępca Szefa BBN Zbigniew Włosowicz oraz Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Jaromir Sokołowski. Przedmiotem rozmów był zbliżający się szczyt Partnerstwa Wschodniego oraz proeuropejska polityka prowadzona przez Mołdawię.

 

W składzie delegacji mołdawskiej byli obecni przedstawiciele Prezydenta RM oraz  ambasador Republiki Mołdawii  w Polsce Iurie Bodrug.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.