przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 27 listopada 2013

Ogłoszenie Laureatów Konkursu „List do Taty”

  |   Ogłoszenie Laureatów Konkursu „List do Taty” Ogłoszenie Laureatów Konkursu „List do Taty” Ogłoszenie Laureatów Konkursu „List do Taty” Ogłoszenie Laureatów Konkursu „List do Taty” Ogłoszenie Laureatów Konkursu „List do Taty” Ogłoszenie Laureatów Konkursu „List do Taty” Ogłoszenie Laureatów Konkursu „List do Taty” Ogłoszenie Laureatów Konkursu „List do Taty”

Minister Irena Wóycicka uczestniczyła w uroczystym ogłoszeniu Laureatów 2. edycji Konkursu „List do Ojca. List do Taty”. Na finał Konkursu do Kancelarii Senatu przybyli młodzi autorzy najlepszych listów z rodzicami i nauczycielami, a także senatorowie, którzy zaangażowali się we współpracę ze szkołami.

 

Konkurs organizowany przez Komisję Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Cyryla i Metodego jest adresowany do uczniów klas piątych i szóstych szkoły podstawowej, których zadaniem jest napisanie listu opisującego ich relacje z ojcem, ojczymem lub ojcem zastępczym. Celem konkursu, wzorowanego na organizowanym od wielu lat w USA z udziałem senatorów, jest upowszechnianie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Służy on także zaangażowaniu senatorów i Senatu w działalność na rzecz rodziny i bezpiecznego dzieciństwa.  W tegorocznej edycji dzieci nadesłały blisko 2400 listów.

 

Gratulacje Laureatom przekazali Minister Irena Wóycicka, Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, Jan Wyrowiński, wicemarszałek Senatu, a także Mieczysław Augustyn, przewodniczący Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. Minister Wóycicka podziękowała inicjatorom za projekt, który wpisuje się w działania na rzecz dobrego klimatu dla rodziny w Polsce, o które zabiega Prezydent.

 

Podkreśliła, że dobre rodzicielstwo i dobro ojcostwo to istotny element Programu Polityki Rodzinnej Prezydenta RP. Prezydencka Minister zaznaczyła, że ojcostwo jest ważne zarówno dla ojca, jak i dzieci. To obecność i odpowiedzialność obojga rodziców w wychowaniu i opiece tworzy podstawy do dobrego rodzicielstwa, a zaangażowanie  i obecność ojca w życiu dziecka buduje trwałe więzi.

 

Po zakończeniu uroczystości ogłoszenia Laureatów rozpoczęła się konferencja poświęcona znaczeniu ojcostwa i roli rodzicielstwa w rozwoju dziecka.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.