przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 28 listopada 2013

Kongres Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych

  |   Minister Irena Wóycicka na Kongresie Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych organizowanym przez Związek Banków Polskich w Ożarowie Mazowieckim Minister Irena Wóycicka na Kongresie Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych organizowanym przez Związek Banków Polskich w Ożarowie Mazowieckim Minister Irena Wóycicka na Kongresie Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych organizowanym przez Związek Banków Polskich w Ożarowie Mazowieckim Minister Irena Wóycicka na Kongresie Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych organizowanym przez Związek Banków Polskich w Ożarowie Mazowieckim Minister Irena Wóycicka na Kongresie Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych organizowanym przez Związek Banków Polskich w Ożarowie Mazowieckim

Minister Irena Wóycicka była w czwartek gościem honorowym rozpoczynającego się Kongresu Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych organizowanego przez Związek Banków Polskich w Ożarowie Mazowieckim. Minister Wóycicka przedstawiła Program Polityki Rodzinnej Prezydenta RP, którego jedną z istotnych rekomendacji jest zwiększenie samodzielności mieszkaniowej rodzin.

 

Brak mieszkania jest jednym z czynników, które odsuwają decyzje młodych Polaków o rodzicielstwie. Prezydencki Program Polityki Rodzinnej „Dobry Klimat dla Rodziny” zwraca uwagę na potrzebę spójnej polityki mieszkaniowej w Polsce, która będzie wspierać grupy osób o różnej zamożności. Priorytetem jest uruchomienie programu rozwoju mieszkań na wynajem o umiarkowanych, regulowanych czynszach. Dobrze funkcjonujący rynek wynajmu mieszkań może ułatwić dostęp do samodzielnego mieszkania młodym rodzinom, których nie stać na zakup, zwiększyć ich szanse na znalezienie pracy, a tym samym zapewniać bezpieczeństwo.

 

Minister Wóycicka podkreśliła także potrzebę wsparcia przez państwo zakupu mieszkań na własność poprzez systemy oszczędzania na cele mieszkaniowe oraz uproszczenie przepisów budowlanych i przyspieszenie uchwalania planów zagospodarowania przestrzennego.

 

Obrady X Jubileuszowego Kongresu będą miały charakter podsumowań, między innymi projektów i idei omawianych na forum Kongresu w jego dziesięcioletniej historii, które przełożyły się na szereg propozycji konkretnych rozwiązań. Inicjatorzy Kongresu zwracają uwagę, że bieżący rok przynosi kumulację projektów rządowych, inicjatyw oraz regulacji, które mogą zasadniczo zmienić kształt polskiego sektora finansowania nieruchomości.
 

W trakcie dwóch dni obrad Kongresu uczestnicy będą dyskutować między innymi o roli państwa w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych obywateli w kontekście programów rządowych, odwróconym kredycie hipotecznym, inicjatywach wspierających oszczędzanie na potrzeby mieszkaniowe, a także ułatwieniach w procesie budowy i kredytowania nieruchomości oraz nowej formie zaspokajania potrzeb mieszkaniowych obywateli – mieszkaniach na wynajem.


 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.