przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 28 listopada 2013

Odznaczenia z okazji 95-lecia Bellony

Odznaczenia z okazji 95-lecia Bellony

Sekretarz Stanu Krzysztof Hubert Łaszkiewicz wziął udział w czwartek w Warszawie w uroczystości z okazji 95-lecia Wydawnictwa Bellona, na której wręczył odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP.


Działalność Bellony sięga przedsięwzięć wydawniczych wojska niepodległej RP w latach 1918-1939, kiedy Józef Piłsudski uznał czasopismo Bellona jako główne wydawnictwo mające dbać o rozwój intelektualny oficerów i myśli wojskowej.


- Obecnie Bellona jest jednym z największych i najbardziej stabilnych polskich wydawców a funkcjonowanie w realiach gospodarki rynkowej i naszą pozycję umożliwiła nam właściwa forma prywatyzacji - powiedział prezes spółki dr Józef Skrzypiec. 


Oprócz działalności edytorskiej istotna jest kulturotwórcza rolę wydawnictwa. Z inicjatywy Bellony powstało Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz ufundowana została nagroda KLIO dla autorów i wydawców, corocznie przyznawana na Targach Książki Historycznej.


W blisko stuletniej działalności Bellona wydała 15 tysięcy tytułów, co roku na rynek trafia ponad 200 nowych tytułów. Jednym z najbardziej znanych i cieszących się uznaniem są magazyn „Mówią Wieki” i wydawany nieprzerwalnie od 50 lat „Przegląd Obrony Cywilnej”.


Zobacz także: Odznaczenia z okazji 95-lecia Bellony Za zasługi w popularyzowaniu wydawnictw książkowych o tematyce historycznej i patriotycznej postanowieniami Prezydenta RP odznaczonych zostało 14 osób.


Odznaczenia resortowe przyznali również Minister Obrony Narodowej i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.