przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 15 grudnia 2013

Wieczór ku pamięci Księżnej Marii Krystyny Habsburg

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Dariusz Młotkiewicz wziął w niedzielę udział w uroczystości poświęconej pamięci Księżnej Marii Krystyny Habsburg – Honorowej Obywatelce Miasta Żywca. Wieczór wspomnień odbył się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Żywcu i zgromadził gości z całego kraju, przedstawicieli parlamentu, samorządu, duchowieństwa oraz mieszkańców Żywca. W trakcie uroczystości pokazano film Jerzego Dudy „Wspomnienie”, wystąpił także Jan Kowalczyk – solista Opery Krakowskiej.

 

Przemawiając do uczestników uroczystości, minister Młotkiewicz wspominał potomkinię historycznego, cesarskiego rodu, a nade wszystko wielką polską patriotkę. Nawiązał także do momentu, kiedy w imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego miał zaszczyt wręczyć Księżnej Marii Krystynie Habsburg Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

 

Na koniec uroczystości Burmistrz Żywca wręczył ministrowi Młotkiewiczowi akt wpisania jego nazwiska do Złotej Księgi Miasta Żywca za szczególną działalność na rzecz rozwoju i promocji miasta.

 

Bezpośrednio po uroczystościach Zastępca Szefa KPRP wraz z biskupem Tadeuszem Rakoczym i burmistrzem Antonim Szlagorem uczestniczyli w zapaleniu świątecznej choinki na rynku w Żywcu.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.