Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 14 listopada 2011

Min. Koziej o pracach nad rekomendacjami dla prezydenta ws. zmian prawa

Szef BBN gen. Stanisław Koziej

Szef BBN gen. Stanisław Koziej

Do końca tygodnia powinny być gotowe rekomendacje dla prezydenta w sprawie ewentualnych zmian w przepisach o zgromadzeniach - powiedział w poniedziałek szef BBN Stanisław Koziej.

 

- Prezydent postawił nam zadanie, abyśmy przeanalizowali i przygotowali rekomendacje ewentualnych korekt na poziomie prawnym, które stwarzałyby korzystniejsze warunki działania państwa w reagowaniu na tego typu zagrożenia, którego przykłady mieliśmy 11 listopada - powiedział minister Koziej, odpowiadając na pytania dziennikarzy po posiedzeniu zespołu Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego. Zobacz także: Prezydent na konferencji Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego Prezydent o zamieszkach w stolicy

 

Generał Koziej zaznaczył, że ocena działań policji "to pytanie raczej o reagowanie operacyjne w państwie", które nie leży w kompetencjach prezydenta, a burdy, takie jak w piątek, "to nie jest jakiś szczególny polski przypadek", lecz zjawiska, "które można by nazwać społecznymi klęskami żywiołowymi", z którymi muszą sobie radzić służby rządowe i samorządy.

 

Dodał, że prezydent postawił zadanie analizy i przygotowania ewentualnych propozycji zmian prawa, które pozwoliłyby służbom skuteczniej reagować na takie zagrożenia.

 

- W tych warunkach zapewne trzeba dostosować i prawo, chociaż nie tylko, bo równie ważne jest doskonalenie implementacji tego prawa, służb, instytucji, odpowiednie szkolenie, wyposażanie, dobór ludzi, opłacanie, żeby do tych służb chcieli przychodzić najlepsi. Jakie będą konkretne propozycje rozwiązań, bardzo proszę o cierpliwość. Pan prezydent postawił nam zadanie do końca tygodnia - dodał minister Koziej. (PAP)

Poleć znajomemu