przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 30 stycznia 2014

Prezydent rozmawiał z szefem Rady Europejskiej

O sytuacji na Ukrainie, perspektywach zakończenia kryzysu w tym kraju oraz szczycie UE-Rosja rozmawiał prezydent Bronisław Komorowski z szefem Rady Europejskiej Hermanem van Rompuyem.

 

- W środę w godzinach wieczornych prezydent rozmawiał z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem van Rompuyem. Tematem rozmowy była sytuacja na Ukrainie i perspektywy zakończenia kryzysu oraz szczyt UE-Rosja, który odbył się w Brukseli 28 stycznia - powiedział PAP w czwartek rano prezydencki minister Jaromir Sokołowski.

 

Zobacz także: Z Van Rompuyem o zaostrzającym się kryzysie na Ukrainie Z prezydentem Janukowyczem o drogach wyjścia z kryzysu "Polska i Szwajcaria za kontynuowaniem dialogu na Ukrainie" Z szefem Rady Europejskiej Bronisław Komorowski spotkał się w ubiegłą sobotę podczas wizyty van Rompuya w Warszawie.

 

W ostatnich dniach po zaostrzeniu się kryzysu na Ukrainie Bronisław Komorowski rozmawiał także z ukraińskimi politykami: prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem oraz szefem opozycyjnej partii Udar Witalijem Kliczką.  O konieczności dialogu ukraińsko-ukraińskiego i szukaniu rozwiązań, które by powstrzymały ryzyko rozwiązań siłowych prezydent Komorowski rozmawiał również z prezydentem Szwajcarii Didierem Burkhalterem.

 

Zobacz także: "Konieczny dialog opozycji z władzą na Ukrainie" 22 stycznia odbyło się posiedzenie RBN, poświęcone omówieniu strategicznych problemów polskich i europejskich relacji z Ukrainą. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.