przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 11 lutego 2014

Minister Młotkiewicz na konferencji „Rodzinne Gospodarstwa Rolne"

  |   Konferencja „Rodzinne Gospodarstwa Rolne – Najważniejsze Wyzwania i Priorytety” Konferencja „Rodzinne Gospodarstwa Rolne – Najważniejsze Wyzwania i Priorytety” Konferencja „Rodzinne Gospodarstwa Rolne – Najważniejsze Wyzwania i Priorytety” Konferencja „Rodzinne Gospodarstwa Rolne – Najważniejsze Wyzwania i Priorytety” Konferencja „Rodzinne Gospodarstwa Rolne – Najważniejsze Wyzwania i Priorytety”

We wtorek 11 lutego Zastępca Szefa KPRP Dariusz Młotkiewicz wziął udział w konferencji pt. „Rodzinne Gospodarstwa Rolne – Najważniejsze Wyzwania i Priorytety”, która odbyła się w gmachu Senatu RP.

 

Minister Dariusz Młotkiewicz w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na ważne aspekty funkcjonowania gospodarstw rodzinnych w naszym kraju.
- Niezależnie od wielkości i sytuacji ekonomicznej rodzinnych gospodarstw, priorytetem powinno być umożliwienie ich właścicielom uzyskiwania dochodów, pozwalających na godne życie. To też największe wyzwanie polityki rolnej – także w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej - mówił.

 

Minister Młotkiewicz wspomniał również o tym jak ważna jest współpraca i aktywność obywateli. - Zmieniająca się wieś wymaga solidarnego społeczeństwa oraz współpracy i aktywności obywateli. Albowiem kluczem do sukcesu jest współpraca. Paradoksalnie odpowiedzią na globalne wyzwania są silne więzy lokalne i regionalne. Polska jest dobrym przykładem wzajemnej współpracy i współdziałania różnych instytucji, w szczególności lokalnych grup działania oraz grup producentów rolnych na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego. Odżywa prawdziwa spółdzielczość rolnicza - podkreślił minister.

 

Zastępca Szefa KPRP zaznaczył, że tegoroczna dwudziesta piąta rocznica odzyskania wolności zbiega się z dziesięcioleciem obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej. W związku z tym w czerwcu tego roku zorganizowana zostanie konferencja pt. „Polska Wieś 2014”, podsumowująca ten okres, na której wskazane zostaną najważniejsze wyzwania stojące przed polskim rolnictwem i obszarami wiejskimi.

 

Na konferencji poruszono m.in. następujące tematy:
• „Możliwości wsparcia finansowego rodzinnych gospodarstw w latach 2014-2020”
• „Współczesna funkcja gospodarstwa rodzinnego”
• „Możliwości określenia definicji gospodarstwa rodzinnego”
• „Zwiększenie dochodowości gospodarstw rodzinnych poprzez sprzedaż bezpośrednią produktów przetworzonych we własnym gospodarstwie”

 

 

Organizatorem konferencji była senacka Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem konferencji jest podkreślenie znaczenia rolnictwa rodzinnego oraz przedstawienie różnych punktów widzenia na temat priorytetów gospodarstw rodzinnych.


W konferencji wzięli udział przedstawiciele rolników, ośrodków doradztwa rolniczego, związków i organizacji rolniczych, a także przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz eksperci i naukowcy.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.