przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 3 marca 2014

Minister Łaszkiewicz na XXI Forum Gospodarczym w Toruniu

  |   Minister Krzysztof H. Łaszkiewicz na XXI Forum Gospodarczym w Toruniu. Fot. Roman Wołk Minister Krzysztof H. Łaszkiewicz na XXI Forum Gospodarczym w Toruniu. Fot. Roman Wołk

Minister Krzysztof Hubert Łaszkiewicz wziął udział w poniedziałek w XXI Forum Gospodarczym w Toruniu, gdzie odczytał list Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Gościem honorowym była wdowa po ostatnim Prezydencie na uchodźctwie Karolina Kaczorowska.


Wiodącym tematem tegorocznego , dwudniowego Forum jest mikro, mała i średnia przedsiębiorczość w Polsce.


- Te sektory biznesu są motorem wzrostu polskiej gospodarki - napisał prezydent w liście do uczestników i organizatorów.  -  Podobnie jest w wielu innych krajach unijnych , w których mała i średnia przedsiębiorczość także odgrywa bardzo istotną rolę . Umacnia ona stabilność gospodarczą w całej Unii Europejskiej - podkreślił.


- Polska powinna wspierać i promować postawy przedsiębiorcze. Niech mobilizuje nas świadomość, że Polacy współtworzyli sukces wielu światowych firm , które zaczynały jako przedsięwzięcia ambitnych pasjonatów , a dziś odgrywają czołowa rolę w globalnej gospodarce - napisał prezydent.


Pozycja Polski na tle Europy, obecna sytuacja ekonomiczna, a także szanse i możliwości jakie stoją przed naszym krajem i Europą są omawiane podczas paneli dyskusyjnych. Biorą w nich udział przedsiębiorcy, samorządy a także przedstawiciele rządu i parlamentu.
 

Organizatorem Forum Gospodarczego jest stowarzyszenie „ Integracja i Współpraca”, które kontynuuje działalność stowarzyszenia Forum Polska- Zachód z lat 1996-2000.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.