przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 7 marca 2014

Minister Dziekoński: Uczestnictwo w strefie euro jednym z wymiarów bezpieczeństwa

Uczestnictwo Polski w strefie euro jest z pewnością jednym z wymiarów polityki bezpieczeństwa Polski - ocenił w piątek minister Olgierd Dziekoński. Według niego sytuacja na Ukrainie pokazuje, że należy modyfikować politykę bezpieczeństwa w Europie.

 

- Wszyscy w Polsce w tej chwili dyskutujemy o tym, jak należy modyfikować polityki bezpieczeństwa w Europie w związku z tym, co się dzieje za naszą wschodnią granicą. Z pewnością kwestia uczestnictwa w strefie euro jest jednym z wymiarów polityki bezpieczeństwa dla Polski - powiedział w piątek dziennikarzom Dziekoński.

 

Jak podkreślił, kwestia przyjęcia przez Polskę wspólnej europejskiej waluty jest związana z jednej strony z kryteriami, jakie musi jeszcze spełnić nasza gospodarka, a z drugiej - co według ministra jest istotnym aspektem - z tym, czy będzie powszechne przekonanie Polaków, że chcemy być w strefie euro.

 

- To drugie przekonanie jest bardzo ważne, dlatego że bez takiej powszechnej zgody co do przyjęcia euro trudno jest mówić o zmianie konstytucji. Pamiętajmy o tym, że kwestia przyjęcia i wejścia Polski do strefy euro musi być połączona z powszechnym obywatelskim przekonaniem, że strefa euro jest możliwością lepszego i dalszego rozwoju Polski - zaznaczył minister Dziekoński.

 

Zdaniem ministra, jeżeli nie potrafimy takiego przekonania wśród nas samych wszystkich zbudować, to wówczas trudno będzie mówić o spełnieniu bardzo ważnego wymogu, jakim jest zmiana konstytucji w Polsce. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.