przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 4 kwietnia 2014

Minister Młotkiewicz na inauguracji Targów ExpoHunting 2014

Zastępca Szefa KPRP Dariusz Młotkiewicz na inauguracji Targów ExpoHunting 2014. Fot. Patrycja Zadros

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Dariusz Młotkiewicz uczestniczył w piątek w uroczystej inauguracji Międzynarodowych Targów Łowieckich ExpoHunting 2014 w Sosnowcu.


Minister Młotkiewicz przekazał serdeczne pozdrowienia od prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz wyrazy uznania dla organizatorów tegorocznych oraz czterech poprzednich edycji Targów.
 

Jak wskazywał minister Młotkiewicz, intensywny rozwój Targów ExpoHunting sprawił, że stały się one marką rozpoznawalną w Europie. Minister wyraził jednocześnie zadowolenie, że przy okazji Targów udaje się podkreślać znaczenie łowieckiej etyki, przypominać o źródłach i zasadach kultury myśliwskiej. To z kolei przyczynia się do upowszechniania w społeczeństwie wiedzy zarówno o tradycjach, jak też o wspaniałym skarbie narodowym, którym jest dziedzictwo naturalne Polski.  Dziedzictwo, które kultywujemy, aby przekazać następnym pokoleniom – podkreślił minister.
 

Dariusz Młotkiewicz przypomniał o uroczystym obywatelskim Święcie Wolności, obchodzonym w tym roku z okazji 25. rocznicy zwycięstwa obozu „Solidarności” w wyborach 4 czerwca 1989 roku. W imieniu PrezydentaRP Bronisława Komorowskiego zaprosił do udziału w tych uroczystościach.
 

Międzynarodowe Targi Łowieckie ExpoHunting są wydarzeniem gromadzącym pasjonatów myślistwa i miłośników przyrody zarówno polskich jak i zagranicznych. Targom towarzyszą liczne wydarzenia wzbogacające wystawę m.in.: wykłady i prelekcje, pokazy rzeźbiarskie, degustacje kuchni myśliwskiej, koncerty sygnalistów, pokazy mody myśliwskiej i broni myśliwskiej oraz ptaków drapieżnych a także prezentacja psów myśliwskich.


W piątej jubileuszowej edycji targów uczestniczy rekordowa liczba wystawców.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.