przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 9 kwietnia 2014

Ministrowie Michałowski i Młotkiewicz na Konwencie Marszałków na Ziemi Świętokrzyskiej

Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski i Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz wzięli udział w środę w Konwencie Marszałków na Ziemi Świętokrzyskiej w Busku-Zdroju.


Przez najbliższe pół roku województwo świętokrzyskie będzie przewodniczyć Konwentowi Marszałków Województw Rzeczypospolitej Polskiej. W Kielcach, Busku-Zdroju i Sandomierzu odbywać się będą spotkania konwentowe, podczas których dyskutowane będą m.in. zmiany w ustawach i rozporządzeniach oraz aktualne problemy.


Na spotkaniu w Busku-Zdroju minister Jacek Michałowski przedstawił program obchodów 25-lecia polskiej wolności przypominając, że ostatnie ćwierćwiecze to okres konsekwentnego i skutecznego zagospodarowywania odzyskanej w 1989 roku wolności.


W nawiązaniu do obchodzonego 15 maja Międzynarodowego Dnia Rodzin minister w imieniu prezydenta zachęcił do zgłaszania kandydatur rodzin wielodzietnych i zastępczych. Jak podkreślał, prezydent chciałby uhonorować rodziców za ich trud i poświęcenie.


Minister Dariusz Młotkiewicz zaprosił wszystkich Marszałków wraz z reprezentowanym województwem do udziału w Ogólnopolskich Dożynkach Prezydenckich w Spale, które w tym roku odbędą się w dniach 20 i 21 września. Przypomniał, że jak co roku w planach jest zorganizowanie Miasteczka Regionów, w którym pokazane będą uroki i osiągnięcia poszczególnych województw, a w przeddzień Dożynek konkurs na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”.


Minister podkreślił, że wolą prezydenta jest, by tegoroczne Dożynki stały się swoistym podsumowaniem wielkich i doniosłych zmian, jakie w ostatnim 25-leciu zaszły na polskiej wsi. Wspomniał także o inicjatywie sadzenia Dębów Wolności upamiętniających rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.