przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 16 kwietnia 2014

Otwarcie wystawy „Papież Wolności”

  |   Otwarcie wystawy „Papież Wolności” z udziałem Szefa KPRP Otwarcie wystawy „Papież Wolności” z udziałem Szefa KPRP Otwarcie wystawy „Papież Wolności” z udziałem Szefa KPRP Otwarcie wystawy „Papież Wolności” z udziałem Szefa KPRP Otwarcie wystawy „Papież Wolności” z udziałem Szefa KPRP Otwarcie wystawy „Papież Wolności” z udziałem Szefa KPRP Otwarcie wystawy „Papież Wolności” z udziałem Szefa KPRP Otwarcie wystawy „Papież Wolności” z udziałem Szefa KPRP Otwarcie wystawy „Papież Wolności” z udziałem Szefa KPRP Otwarcie wystawy „Papież Wolności” z udziałem Szefa KPRP

„Papież wolności” - to tytuł wystawy, która ukazuje drogę do polskiej wolności przez pryzmat pielgrzymek papieża Jana Pawła II do Polski. Ekspozycję, składającą się z ok. 100 zdjęć, od środy można oglądać na pl. Zamkowym w Warszawie.

 

Wystawę otworzyli szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski i Nuncjusz Apostolski abp Celestino Migliore.

 

Wystawa została przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II i będzie prezentowana do 27 kwietnia, tj. do dnia kanonizacji polskiego papieża, a także w Rzymie oraz Gdańsku w dniach 26 kwietnia - 28 maja. Wystawa została zorganizowana pod honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

Na wystawie można obejrzeć zdjęcia ukazujące pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, a także wielu innych krajów świata. Można zobaczyć m.in. zdjęcie papieża czytającego "Tygodnik Solidarność", delegację Solidarności na audiencji u Jana Pawła II w Watykanie, papieża modlącego się przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu, fotografie z okresu stanu wojennego, z przejazdu ulicami Warszawy w 1979 roku oraz wiele innych, przypominających jego pielgrzymi do ojczyzny.

 

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski powiedział, że "nie byłoby wolności bez Jana Pawła II". I dodał: "Można powiedzieć, że 25 lat wolności, to cud Jana Pawła II". Zachęcał też do zwiedzania wystawy, aby się lepiej przygotować do kanonizacji Jana Pawła II.

 

Nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore powiedział z kolei, że "wystawa ma służyć nie tylko przypomnieniu pamięci Jana Pawła II, ale także ma służyć dobrze Polsce". (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.