przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 7 maja 2014

Jubileusz 75. urodzin prof. Jerzego Ciemniewskiego

Minister Krzysztof Hubert Łaszkiewicz uczestniczył w czwartek w spotkaniu z okazji jubileuszu 75. urodzin prof. Jerzego Ciemniewskiego. Podczas uroczystości w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego Jubilatowi została wręczona Księga Pamiątkowa, do której wpisał się Prezydent RP Bronisław Komorowski.


- Pan Profesor zawsze należał do elity nauk prawnych w naszym kraju - jest uznanym autorytetem w dziedzinie prawa konstytucyjnego. Ale nie tylko jako naukowiec zapisał się w polskim życiu politycznym-  napisał Prezydent RP.  - Pamiętamy Go jako działacza opozycji demokratycznej, czołowego uczestnika polskiego Komitetu Helsińskiego, konsekwentnego obrońcę praw człowieka i podstawowych zasad konstytucyjnych –  dodał. 
 

Prezydent zwrócił też uwagę, że Jerzy Ciemniewski dał się poznać także jako wytrawny negocjator i ekspert „Solidarności” , gdy w rozmowach przy okrągłym stole kształtowały się fundamenty polskich przemian ustrojowych.  - Także dzisiaj Pan Profesor pozostaje oddany spawom życia publicznego. Było dla mnie jako dla Prezydenta RP i osobiście –wielką satysfakcją uhonorować jego dokonania Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski - napisał Prezydent RP. 


Wyrazy podziękowania i uznania złożyli profesorowi Ciemniewskiemu obecni na uroczystości wybitni naukowcy z dziedziny prawa.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.