przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 12 maja 2014

Wystawa "Od Monte Cassino do Linii Gotów"

  |   Wystaw „Od Monte Cassino do Linii Gotów” w Muzeum Wojska Polskiego Wystaw „Od Monte Cassino do Linii Gotów” w Muzeum Wojska Polskiego Wystaw „Od Monte Cassino do Linii Gotów” w Muzeum Wojska Polskiego Wystaw „Od Monte Cassino do Linii Gotów” w Muzeum Wojska Polskiego Wystaw „Od Monte Cassino do Linii Gotów” w Muzeum Wojska Polskiego Wystaw „Od Monte Cassino do Linii Gotów” w Muzeum Wojska Polskiego Wystaw „Od Monte Cassino do Linii Gotów” w Muzeum Wojska Polskiego Wystaw „Od Monte Cassino do Linii Gotów” w Muzeum Wojska Polskiego Wystaw „Od Monte Cassino do Linii Gotów” w Muzeum Wojska Polskiego

Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski uczestniczył w poniedziałek w otwarciu wystawy „Od Monte Cassino do Linii Gotów” w Muzeum Wojska Polskiego.


- Pamięć o bitwie pod Monte Cassino jest też jedną z najważniejszych kotwic naszej współczesnej narodowej i historycznej pamięci. Jestem przekonany, że przygotowana przez Państwa wystawa pozostawi trwały ślad w pamięci zwłaszcza ludzi młodych i za to raz jeszcze w imieniu Pana Prezydenta i swoim własnym z całego serca dziękuję  – powiedział Szef Kancelarii Prezydenta RP.

 

Podziękował także w imieniu Prezydenta Bronisława Komorowskiego za autentyczne świadectwa heroicznej walki sprzed siedemdziesięciu lat i pielęgnowanie pamięci o tej ważnej rocznicy.
 

W spotkaniu wzięła także udział Anna Maria Anders, córka generała Władysława Andersa oraz przedstawiciele Sejmu i Senatu RP, dyplomaci, Kombatanci 2. Korpusu Polskiego, reprezentanci organizacji pozarządowych, muzealnicy i media.
 

Otwarcie wystawy uświetnił koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.


Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego prof. Zbigniew Wawer wraz z komisarzem wystawy Mariuszem Skotnickim, prezentowali przybyłym gościom tę unikatową, rocznicową wystawę.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.