przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 25 maja 2014

Piknik naukowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

  |   Minister Maciej Klimczak na pikniku naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Minister Maciej Klimczak na pikniku naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Minister Maciej Klimczak na pikniku naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Minister Maciej Klimczak na pikniku naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Minister Maciej Klimczak na pikniku naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Minister Maciej Klimczak na pikniku naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Minister Maciej Klimczak na pikniku naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Minister Maciej Klimczak na pikniku naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Minister Maciej Klimczak w niedzielę uczestniczył w pikniku naukowo-edukacyjnym "Warszawski Uniwersytet Medyczny - Społeczeństwu Warszawy" na Rynku Nowego Miasta w Warszawie. Tegoroczne wydarzenie zostało włączone w obchody Święta Wolności – 25. rocznicy zwycięstwa obozu „Solidarności” w wyborach 4 czerwca 1989 roku.

 

W wystąpieniu podczas spotkania minister Maciej Klimczak podkreślił, że Uniwersytet jest miejscem kształtowania się poczucia wolności. Możliwość prowadzenia nieskrępowanych poszukiwań naukowych łączy się tu bowiem z odpowiedzialnością za podejmowane działania, ponadto uniwersytet – kontynuował minister Klimczak - kształtuje poczucie odpowiedzialności za nas samych, za nasz kraj, który już od ćwierć wieku cieszy się wolnością.

 

Piknik edukacyjno-naukowy „Warszawski Uniwersytet Medyczny - Społeczeństwu Warszawy", organizowany jest już po raz szósty. Tegoroczna Majówka z Medycyną połączona była z obchodami 25-lecia wolności. Uroczystości rozpoczęły się pod budynkiem Rektoratu WUM, skąd wyruszył marszobieg „Medicathlon” – dziesięciokilometrowa trasa wiodła od uniwersyteckiego kampusu do Rynku Nowego Miasta.


Imprezę uświetniły pokazy sportowe i taneczne, występ chóru, występy artystyczne, a ponadto wykłady, wystąpienia ekspertów, pokaz ratownictwa medycznego i konkursy.
 

W tym roku do uczestnictwa w imprezie zgłosiła się rekordowa liczba chętnych jednostek WUM. Na 60 stoiskach tematycznych przygotowano ponad 100 prezentacji. Kliniki, Zakłady, Studenckie Koła Naukowe, Organizacje studenckie i Szpitale kliniczne przedstawiały swoje osiągnięcia naukowe i nowinki medyczne oraz udzielały porad lekarskich.
 

Uczelnia przygotowała także specjalne stoisko poświęcone jubileuszowi 25-lecia wolności, na którym można było odebrać okolicznościowe pamiątki oraz gadżety.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.