Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 23 maja 2014

Minister Irena Wóycicka na konferencji „Samorząd Przyjazny Rodzinie” w Szczecinie

Minister Irena Wóycicka była gościem konferencji poświęconej polityce rodzinnej na Pomorzu Zachodnim, która w dniach 22-23 maja odbyła się w Szczecinie.

 
Minister mówiła o prezydenckim programie Polityki Rodzinnej „Dobry Klimat dla Rodziny” i o znaczącej roli samorządów, jako kluczowych partnerów w realizacji polityki rodzinnej na poziomie lokalnym. Podkreśliła, że tego typu działania odpowiadają na faktyczne potrzeby rodzin i wspierają je w codziennym funkcjonowaniu.
 
Przedstawiciele samorządów z Lublina, Grodziska Mazowieckiego praz powiatu wołomińskiego opowiadali o swoich doświadczeniach konkretnych rozwiązań.
 
Konferencja została zorganizowana przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz szczecińskie Centrum Szkoleniowe Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wśród zaproszonych prelegentów byli m.in. Stanisław Kluza z Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej, Paweł Woliński z Fundacji Mamy i Taty, Marek Kośny z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Joanna Krupska, prezes ZDR „Trzy Plus”.
Poleć znajomemu