przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 13 czerwca 2014

Petycja ws. odległości farm wiatrowych od zabudowań mieszkalnych

  |   Minister Dziekoński z członkami Stowarzyszenia „NASZ DOM BIESIEKIERZ” Minister Dziekoński z członkami Stowarzyszenia „NASZ DOM BIESIEKIERZ” Minister Dziekoński z członkami Stowarzyszenia „NASZ DOM BIESIEKIERZ” Minister Dziekoński z członkami Stowarzyszenia „NASZ DOM BIESIEKIERZ” Minister Dziekoński z członkami Stowarzyszenia „NASZ DOM BIESIEKIERZ”

W piątek minister Olgierd Dziekoński odebrał od członków Stowarzyszenia „NASZ DOM BIESIEKIERZ” petycję w sprawie uchwalenia ustawy regulującej kwestię minimalnej odległości farm wiatrowych od zabudowań mieszkalnych.


W lipcu 2013 roku Bronisław Komorowski skierował do sejmu projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu, która ma na celu wdrożenie zapisów Europejskiej Konwencji Krajobrazowej, a w związku z tym wprowadzenie takich regulacji, które nie pozwolą, aby urządzenia i budowle dewastowały krajobraz Polski.
Przewidziano również możliwość wprowadzenia przez gminę zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń.


Prezydencki projekt ustawy daje możliwość racjonalnego zaplanowania krajobrazu miast i ich otoczenia, w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zaproponowane rozwiązania mają w szczególności nie dopuścić do tego, by w imię doraźnych interesów następowała nieodwracalna destrukcja polskiego krajobrazu.


Projekt ustawy jest obecnie przedmiotem prac Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenie prezydenckiego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu.
 

Zobacz także: Projekt ustawy o ochronie krajobrazu

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.