przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 14 czerwca 2014

Piknik Poznaj Dobrą Żywność z udziałem ministra Młotkiewicza

  |   Piknik Poznaj Dobrą Żywność z udziałem ministra Młotkiewicza Piknik Poznaj Dobrą Żywność z udziałem ministra Młotkiewicza Piknik Poznaj Dobrą Żywność z udziałem ministra Młotkiewicza Piknik Poznaj Dobrą Żywność z udziałem ministra Młotkiewicza Piknik Poznaj Dobrą Żywność z udziałem ministra Młotkiewicza Piknik Poznaj Dobrą Żywność z udziałem ministra Młotkiewicza Piknik Poznaj Dobrą Żywność z udziałem ministra Młotkiewicza Piknik Poznaj Dobrą Żywność z udziałem ministra Młotkiewicza

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Dariusz Młotkiewicz uczestniczył w sobotę w Pikniku Poznaj Dobrą Żywność w ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 
Minister przekazał serdecznie gratulacje i słowa uznania prezydenta Bronisława Komorowskiego dla organizatorów i uczestników tegorocznej oraz dziesięciu poprzednich edycji Pikniku, nazywanego także rodzinnym świętem polskiej żywności. Podkreślił, że Program PDŻ doskonale wpisuje się w tegoroczne obchody 25-lecia Wolności oraz 10. rocznicę wstąpienia do UE. Przypomniał słowa Prezydenta RP: „nie ma wolności bez nowoczesności”, podkreślając udział producentów polskiej żywności wyróżnionej znakiem PDŻ w budowaniu nowoczesności. Budujecie lepszą przyszłość.
 
W ramach Pikniku przygotowano prezentacje i degustacje polskich produktów wyróżnionych prestiżowym znakiem „Poznaj Dobrą Żywność” oraz żywności wytwarzanej w krajowych i unijnych systemach jakości, wyrobów tradycyjnych i regionalnych, a także produktów ekologicznych. Na Pikniku można było zapoznać się z ofertą wypoczynku na wsi, obejrzeć wystawę historycznych maszyn i urządzeń rolniczych, czy też odwiedzić mini ZOO ze zwierzętami hodowlanymi. Dla najmłodszych gości przygotowano wiele zabaw i gier związanych z żywnością.
 
Głównym celem programu „Poznaj Dobrą Żywność”, realizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest kreowanie pozytywnego wizerunku artykułów rolno-spożywczych wysokiej jakości. Znak Poznaj Dobrą Żywność informuje konsumentów o tym, że wybrany przez nich produkt jest wytworzony ze sprawdzonych surowców i posiada prawidłowe oznakowanie. Umieszczany na opakowaniu, ma ułatwiać odszukanie produktu wysokiej jakości, bezpiecznego i smacznego wśród wielu innych na sklepowych półkach.
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.