Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 6 lipca 2010

List prezydenckich ministrów do pracowników Kancelarii Prezydenta RP

Warszawa, 6 lipca 2010 roku


Pracownicy
Kancelarii Prezydenta RP
oraz
Gospodarstwa Pomocniczego Prezydenta RP

 

 


Za nami wybory prezydenckie. Zgodnie z Konstytucją RP ich zwycięzca obejmie urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W sensie faktycznym i prawnym kadencja śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zakończyła się wraz z Jego tragiczną śmiercią w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. W znaczeniu symbolicznym dobiegła końca dopiero teraz.

Dobiega również końca nasza służba publiczna w roli bliskich współpracowników Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Mieliśmy honor cieszyć się zaufaniem męża stanu, człowieka wyjątkowego nie tylko dzięki swoim osobistym przymiotom, ale przede wszystkim w kontekście Jego bezwarunkowej lojalności wobec Polski i narodu polskiego, dzięki Jego patriotyzmowi – mądremu, odważnemu i niezłomnemu. Wzięliśmy skromny udział w realizacji Jego programu, w urzeczywistnianiu Jego wizji Polski solidarnej, sprawiedliwej, szanowanej w świecie, silnej i zasobnej. To wielki zaszczyt i powód do satysfakcji.

Jednak wszelkie dobre owoce tej współpracy to w znaczącej mierze wynik Państwa wiedzy, profesjonalizmu i zaangażowania. Chcemy wyrazić najwyższe uznanie dla Państwa pracy, zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach wyjątkowych, trudnych. Serdecznie dziękujemy zwierzchnikom biur oraz innych komórek organizacyjnych Kancelarii Prezydenta RP i Gospodarstwa Pomocniczego KPRP, gorąco dziękujemy ich pracownikom. Dziękujemy kadrze technicznej i pomocniczej, a także funkcjonariuszom Biura Ochrony Rządu. Wszyscy Państwo stanowicie sprawny zespół fachowców, znakomicie przygotowany do realizacji zadań instytucji obsługującej głowę państwa. W okresie tuż po katastrofie smoleńskiej szczególnie mocno dane nam było odczuć ożywiającego ten zespół ducha koleżeńskiej wspólnoty. Byliśmy świadkami wzruszających dowodów pamięci o Parze Prezydenckiej oraz o naszych tragicznie zmarłych kolegach i współpracownikach. Również za to chcemy serdecznie podziękować. Z wdzięcznością i szacunkiem będziemy wspominać ofiarność i osobiste zaangażowanie, z jakim wypełniali Państwo wtedy swoje zadania. Pielęgnujcie Państwo te wartości. Nadal służcie jak najlepiej państwu polskiemu i jego obywatelom.

Raz jeszcze dziękując za współpracę prosimy Państwa, a także Państwa rodziny i bliskich o przyjęcie najserdeczniejszych pozdrowień oraz życzeń wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Zastępca Szefa KPRP Jacek Sasin,
Szef Gabinetu Prezydenta RP Maciej Łopiński,
Sekretarz Stanu w KPRP Małgorzata Bochenek,
Podsekretarz Stanu w KPRP Andrzej Duda
Podsekretarz Stanu w KPRP Bożena Borys-Szopa
 

Pliki do pobrania

Poleć znajomemu