Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 23 lipca 2010

Uroczystość poświęcenia i przeniesienia krzyża

Pałac Prezydencki
Wspólny komunikat dot. uroczystości poświęcenia i przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego
Krzyż przed Pałacem Prezydenckim

Podczas dzisiejszego spotkania przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny uzgodniono, że uroczyste poświęcenie i przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do Kościoła Akademickiego św. Anny nastąpi 3 sierpnia 2010 r. o godz. 13:00.


Pragniemy zaprosić wszystkich do wspólnej modlitwy i udziału w procesji, która przejdzie spod Pałacu Prezydenckiego do Kościoła Akademickiego św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Uroczystość zakończy Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej oraz w intencji Ojczyzny.
5 sierpnia o godz. 5:30, po Mszy św. w Kościele Akademickim św. Anny, rozpoczynającej XXX Jubileuszową Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną pod hasłem „Przez krzyż”, pielgrzymi poniosą krzyż na Jasną Górę, odwiedzając po drodze sanktuaria maryjne. W WAPM oprócz studentów wezmą udział m.in. harcerze i żołnierze z Polski i z zagranicy. Po zakończeniu pielgrzymki Mszą św. na wałach Jasnej Góry, krzyż powróci do Kaplicy Loretańskiej w Kościele Akademickim św. Anny w Warszawie, gdzie będzie dostępny dla wszystkich wiernych. Zobacz także: Wspólny komunikat w sprawie krzyża przed Pałacem


Wierzymy, że nowe miejsce dla krzyża, wypracowane w drodze porozumienia i dialogu, umożliwi wszystkim wspominanie w należytej powadze i skupieniu tych, którzy zginęli w smoleńskiej katastrofie.

 

Kancelaria Prezydenta RP


Kuria Metropolitalna Warszawska


Duszpasterstwo Akademickie


Związek Harcerstwa Polskiego


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
 

 


 

Poleć znajomemu