Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 15 lutego 2011

Sprostowanie do dziennika "Fakt"

Poniżej publikujemy treść sprostowania skierowanego dziś do Grzegorza Jankowskiego, Redaktora Naczelnego dziennika "Fakt":

 

W odpowiedzi na artykuł „Pierwsza Dama już nic nie robi sama”, opublikowany w dzienniku „Fakt” w dniu 14 lutego 2011 roku, Kancelaria Prezydenta, działając na podstawie art. 31 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 roku – Prawo Prasowe (Dz. U. Nr 5, poz. 24 ze zm.) wnosi o opublikowanie, w numerze określonym w art. 32 ust. 1 pkt 1 prawa prasowego następującego sprostowania (treść sprostowania podano kursywą):

 

W artykule „Pierwsza Dama już nic nie robi sama” opublikowanym w dzienniku „Fakt” w dniu 14 lutego 2011 roku podano, iż „Anna Komorowska nie będzie musiała sprzątać Belwederu. (…) Kancelaria Prezydenta chce zlecić robienie porządków wykwalifikowanym firmom. (…)Pani Ania nie tknie tej roboty.”
Informacje te wprowadzają Czytelnika w błąd sugerując, iż środki z budżetu Kancelarii Prezydenta zostaną wydane na wynajęcie firm, których zadaniem będzie sprzątanie Belwederu, tak by nie zajmowała się tym Pani Anna Komorowska.
W rzeczywistości Belweder nie jest prywatną własnością Państwa Komorowskich. Jest to rezydencja pozostająca w zarządzie Kancelarii Prezydenta i w związku z tym Kancelaria zapewnia jej wszechstronną obsługę, także dotyczącą utrzymania czystości.


Anna Godzwon
Zastępca Dyrektora Biura Prasowego
Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu