Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 19 lipca 2011

Wizyta Szefa KPRP w Londynie

Muzeum miasta Londyn
Northolt
Pomnik Katyński na cmentarzu Gunnersbury (fot. Marek Borzęcki)
Okolicznościowa odznaka stulecia harcerstwa i Legitymacja Harcerska dla ministra Jacka Michałowskiego

W dniach 18-19 lipca 2011 roku Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski wraz z Dyrektorem Departamentu Współpracy z Polonią MSZ Maciejem Szymańskim przebywał w Londynie. Podczas wizyty Szef KPRP spotkał się w Ambasadzie RP w Londynie z przedstawicielami różnych pokoleń Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

 

Minister Jacek Michałowski odwiedził Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny, Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii, Instytut im. Józefa Piłsudskiego oraz Ognisko Polskie. W imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego złożył kwiaty pod Pomnikiem Polskiego Lotnika w Northolt oraz pod Pomnikem Katyńskim na cmentarzu Gunnersbury.

 

Minister Jacek Michałowski złożył też kwiaty w Izbie Pamięci ostatniego Prezydenta RP na wychodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego oraz na grobie jego poprzednika, Prezydenta Kazimierza Sabbata i spotkał się z ich rodzinami. Odwiedził także Muzeum Miasta Londyn, gdzie spotkał się z jego Dyrektorem, Jackiem Lohmannem. Podczas wizyty w Londynie Szefa KPRP spotkała miła niespodzianka: przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami kraju wręczyli mu okolicznościową odznakę stulecia harcerstwa i przekazali Legitymację Harcerską – Odznakę Pamiątkową Stulecia Harcerstwa.

 

 

Poleć znajomemu