Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 12 września 2011

Finał konkursu „Historia Bliska” pod patronatem Prezydenta RP

Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski na finałowej gali XV edycji konkursu „Historia Bliska”   |   Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski na finałowej gali XV edycji konkursu „Historia Bliska” Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski na finałowej gali XV edycji konkursu „Historia Bliska” Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski na finałowej gali XV edycji konkursu „Historia Bliska” Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski na finałowej gali XV edycji konkursu „Historia Bliska”

Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski uczestniczył w poniedziałek w finałowej gali XV edycji konkursu „Historia Bliska”, nad którym patronat honorowy objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Uroczystość odbyła się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego.

 

W organizację konkursu zaangażowało się wspólnie kilka instytucji: Ośrodek KARTA, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum II Wojny Światowej, Fundacja Batorego oraz Urząd Miasta Warszawy wraz z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

 

- Cel najważniejszy, czyli edukacja o tym, co wydarzyło się w przeszłości - jest szczególnie drogi Panu Prezydentowi, który również jest historykiem. Historia to nie tylko jego wykształcenie, ale też pasja i powołanie – mówił podczas uroczystości Minister Jacek Michałowski. Zaznaczył, że historia jest ważna nie tylko dla przeszłości, ale także dla przyszłości. - Należy wyciągać z niej wnioski, uczyć się z niej, jak żyć tu i teraz – podkreślił Szef Kancelarii Prezydenta RP.

 

Laureatami konkursu zostali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy przedstawili najlepsze prace na jeden z proponowanych tematów:
1. Dzieci wojny - żołnierze i ofiary
2. Szkolna fotografia - wojenne losy kolegów, przyjaciół, nauczycieli
3. Spotkania w XX wieku: Polacy-Rosjanie - przyjaciele, wrogowie, sąsiedzi?
4. Warszawa zbudowana, zburzona, odbudowywana - moje miejsca i w tych miejscach ludzie
 

Poleć znajomemu