Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 23 lipca 2012

„Nowoczesny Patriotyzm" pod patronatem prezydenta

Prezydent Bronisław Komorowski objął honorowym patronatem program „Nowoczesny Patriotyzm” realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu.  W ramach programu ministrowie w Kancelarii Prezydenta i doradcy Bronisława Komorowskiego na spotkaniach z młodzieżą będą rozmawiać o patriotyzmie oraz dzielić się wiedzą.

 

Celem programu jest między innymi upowszechnianie wiedzy o patriotyzmie, kształtowanie postaw dzieci i młodzieży oraz poznawanie lokalnych tradycji patriotycznych. W trakcie projektu wolontariusze Fundacji  zrealizują 12 miniprojektów edukacyjnych na terenie wybranych szkół. 

 

Do września br. Ministrowie Kancelarii Prezydenta RP oraz Doradcy Prezydenta RP jako Honorowi Wolontariusze programu będą spotykać się z młodzieżą szkolną, by rozmawiać o pojęciu nowoczesnego patriotyzmu oraz dzielić się doświadczeniem z działalności publicznej. Pierwsze spotkania już w piątek 27 lipca.  Zobacz szczegóły.

 

Fundacja Rozwoju Wolontariatu powstała w 2010 roku. Głównym celem jej działalności jest tworzenie warunków dla systematycznego, trwałego, opartego o wiedzę rozwoju wolontariatu w Polsce.

 

Prezydent Bronisław Komorowski wielokrotnie angażował się w działania promujące dumę z narodowych sukcesów oraz  nowoczesny patriotyzm. Wśród realizowanych projektów jest m.in.  akcja „Kotylion na 11 listopada”, w ramach której prezydent zapraszał szkoły w całej Polsce oraz polskie szkoły za granicą do wspólnych przygotowań biało-czerwonych kotylionów.  W kolejną odsłonę inicjatywy - akcję „Majówka z Polską” –  obok szkół włączyły się także polskie samorządy. Na biało-czerwono, obok Pałacu Prezydenckiego i Pałacu Kultury i Nauki, rozbłysły wtedy najważniejsze budynki w kilkunastu największych miastach Polski. Zobacz także: Prezydent: Przypnijcie biało-czerwone kotyliony Podświetlenie Pałacu: Barwy narodowe i godło

 

 

Poleć znajomemu