Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 25 czerwca 2014

Gala Finałowa konkursu „Grasz o staż”

  |   Gala Finałowa konkursu „Grasz o staż” Gala Finałowa konkursu „Grasz o staż” Gala Finałowa konkursu „Grasz o staż” Gala Finałowa konkursu „Grasz o staż” Gala Finałowa konkursu „Grasz o staż” Gala Finałowa konkursu „Grasz o staż” Gala Finałowa konkursu „Grasz o staż” Gala Finałowa konkursu „Grasz o staż” Gala Finałowa konkursu „Grasz o staż” Gala Finałowa konkursu „Grasz o staż” Gala Finałowa konkursu „Grasz o staż” Gala Finałowa konkursu „Grasz o staż”

- Tworzenie szans dla młodych ludzi jest wyrazem zagospodarowywania wolności, którą przeżywamy w Polsce od 25 lat – powiedziała Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka podczas Gali Finałowej 19. edycji konkursu „Grasz o staż”, która odbyła się w środę w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

 

- Prezydent Bronisław Komorowski nieprzypadkowo objął tę edycję konkursu swoim honorowym patronatem i nieprzypadkowo Kancelaria Prezydenta sama jest zaangażowana jako fundator, tworząc miejsca stażowe dla młodych ludzi – zaznaczyła minister. Przypomniała, że w orędziu wygłoszonym przed Zgromadzeniem Narodowym 4 czerwca tego roku prezydent mówił, że wyzwaniem dla nas wszystkich – pierwszego i drugiego pokolenia wolności – jest stworzenie i wykorzystanie szans przez młodych ludzi.

 

Minister Wóycicka podziękowała organizatorom konkursu, fundatorom oraz uczestnikom. – Ten konkurs jest oparty o radość wolności – dodała.

 

„Grasz o staż” to największy i najstarszy konkurs na polskim rynku akademickim, który pozwala studentom i absolwentom zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe i tym samym przygotowuje ich do startu w dorosłe życie. Tegoroczna edycja konkursu, odbywająca się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, trwała od 24 lutego br., kiedy to ogłoszono profile pracodawców oraz zadania dla uczestników. Z początkiem lipca blisko dwustu laureatów wkroczy na rynek pracy rozpoczynając płatne, wakacyjne staże. Kancelaria Prezydenta RP wzięła udział w konkursie po raz czwarty - w obecnej edycji wyłoniła 2 laureatów.

 

Gala Finałowa stała się nie tylko okazją do ogłoszenia tegorocznych zwycięzców konkursu, lecz także do wspólnego uczczenia Święta Wolności. Podczas zaplanowanej na tę okoliczność debaty zaproszeni goście i przedstawiciele młodego pokolenia podjęli dyskusję na temat wolności wyboru jako naturalnego przywileju i jako odpowiedzialności.

 

Wydarzeniu towarzyszyła również wystawa ikonografik przygotowanych przez uczestników „Grasz o staż”, nawiązująca do 25-lecia częściowo wolnych wyborów.

 

Poleć znajomemu