Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 17 listopada 2014

Prezydent: Dęby Wolności to piękne pomniki

  |   Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności Uroczystość zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności

Dęby Wolności to piękne pomniki, bo pomniki żywe - podkreślił Prezydent RP w liście do uczestników akcji zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności. List na uroczystości w Żychlinie (woj. łódzkie) odczytał Zastępca Szefa KPRP Dariusz Młotkiewicz.

 

Zobacz także: List do uczestników akcji zasadzenia Dębu Wolności w Żychlinie - Chcemy życzyć Rzeczypospolitej, żeby wzrastała i nabierała mocy, tak jak te wspaniałe drzewa. By rozwijała się i sięgała wysoko, budząc szacunek i podziw. I wreszcie, by jej rozwój wsparty był na silnych, głęboko sięgających korzeniach tradycji i tożsamości - podkreślił w liście Bronisław Komorowski.

 

Prezydent podkreślił, że z radością i satysfakcją przyjął fakt włączenia się w akcję sadzenia Dębów Wolności Ochotniczych Straży Pożarnych. - Tym bardziej, że poświęcenie i profesjonalizm strażaków są niezwykle wysoko oceniane przez Polaków – to zawód najwyższego zaufania społecznego - zaznaczył. 

 

Prezydencka inicjatywa sadzenia „Dębów Wolności” realizowana w 2014 roku w całym kraju dla upamiętniania 25. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności w historycznych wyborach 4 czerwca 1989 roku oraz demokratyczne przemiany spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowisk lokalnych.

 

Od samego początku w akcję włączyły się Ochotnicze Straże Pożarne. Uroczysta inauguracja sadzenia „Dębów Wolności” wspólnie ze strażakami miała miejsce w dniu 19 czerwca 2014 r. w Łowiczu w ramach udziału Prezydenta w uroczystościach Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

 

W uroczystości udział wzięli także m.in.: Waldemar Pawlak, Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Jerzy Maciak, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Paweł Bejda, Wicewojewoda Łódzki, Artur Bagieński, Wicemarszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Ambroziak, Burmistrz Gminy Żychlin oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy, w tym strażacy ochotnicy i uczniowie pierwszej klasy Liceum o profilu pożarniczo-medycznym Zespołu Szkół w Żychlinie.

 

Pierwsze Ochotnicze Straże Pożarne na ziemiach polskich zostały zarejestrowane w II połowie XIX wieku, najstarsze liczą około 150 lat. Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP dziś to: blisko 700 000 członków, ponad 16 300 Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym ponad 3 950 OSP skupionych w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym.
 

Poleć znajomemu