Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 23 września 2014

Inauguracja cyklu „Lekcje historii przy Okrągłym Stole”

  |   Inauguracja cyklu „Lekcje historii przy Okrągłym Stole” Inauguracja cyklu „Lekcje historii przy Okrągłym Stole” Inauguracja cyklu „Lekcje historii przy Okrągłym Stole” Inauguracja cyklu „Lekcje historii przy Okrągłym Stole” Inauguracja cyklu „Lekcje historii przy Okrągłym Stole”

Jak się żyło w komunistycznej Polsce? Jak doszło do obrad Okrągłego Stołu? Jak wyglądała kampania wyborcza przed wyborami 4 czerwca 1989 roku? To pytania, na które wielu młodych Polaków nie potrafi odpowiedzieć. Przy historycznym stole w Pałacu Prezydenckim odbyła się we wtorek pierwsza lekcja historii.

 

Honorowym gościem był Doradca Prezydenta RP Henryk Wujec. W lekcji uczestniczył również minister Maciej Klimczak.

 

Przy historycznym meblu usiedli uczniowie z warszawskiego XXXVII LO im. J. Dąbrowskiego wraz z nauczycielem Grzegorzem Trochimiakiem. Lekcję poprowadziła Joanna Różycka z Fundacji Szumana – autorka scenariusza.

 

Cykl „Lekcja przy Okrągłym Stole” odbywa się w ramach obchodów 25-lecia polskiej wolności, we współpracy z Fundacją Schumana.

 

Zapraszamy młodzież ostatnich klas gimnazjum oraz liceum wraz z nauczycielami historii do Pałacu Prezydenckiego na lekcje historii!

Poleć znajomemu