| | |
A | A | A
Poniedziałek, 10 listopada 2014

"Chodźmy razem - dla Niepodległej"

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości zbiegają się z rocznicą ponownego odzyskania wolności w 1989 roku. 11 listopada 2014 r. ulicami stolicy przejdzie Marsz "Razem dla Niepodległej".

 

– Będziemy szli po to, aby wszyscy wiedzieli, że Polacy chcą być razem w tym szczególnym dniu – podkreśla Prezydent RP Bronisław Komorowski.


O znaczeniu wolności i dumie z Niepodległej mówią Krystyna Janda, Monika Kuszyńska, Michał Kwiatkowski i Mariusz Wlazły.
 


Marsz "Razem dla Niepodległej" przejdzie ulicami Warszawy już po raz trzeci. W tym roku będzie to okazja do radosnego świętowania odzyskanej w 1918 roku niepodległości, ale także do uczczenia 25-lecia Wolności. Marsz rozpocznie się około godz. 13.15 bezpośrednio po zakończeniu uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a zakończy się ok. godz. 15 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego obok Belwederu.

 

Zobacz także: Trasa Marszu "Razem dla Niepodległej" Trasa Marszu, podobnie jak w latach poprzednich, wiedzie szlakiem pomników bohaterów narodowych, zasłużonych dla niepodległości. Uczestnicy marszu będą szli ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi.
 

Poleć znajomemu