Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 5 listopada 2013

List Prezydenta RP do nauczycieli i uczniów

Odzyskanie przez Polskę wolności to dzień szczególnie radosny, bo znów żyjemy w niepodległym, suwerennym kraju - napisał Prezydent RP Bronisław Komorowski w liście do nauczycieli i uczniów z okazji Święta Niepodległości. Zaprosił na tegoroczny Marsz „Razem dla Niepodległej”. - Okażmy w nim naszą jedność i wzajemny szacunek - podkreślił Prezydent RP.

 

Prezydent podkreślił, że 11 listopada to niezwykłe święto, ten dzień przypomina Polakom o trudnej historii, pozwala godnie uhonorować wielkich bohaterów, ale też zwykłych ludzi, którzy przyczynili się  do wspólnego zwycięstwa.

 

Zaznaczył, że 11 listopada jest świętem zgody i pojednania na wspólnej drodze do wolności. - Jednoczymy się pod biało-czerwoną flagą, wpinamy kokardy narodowe i razem, bez względu na różnice poglądów, które wpisane są w istotę demokracji, manifestujemy naszą suwerenność -  napisał Prezydent RP

 

- Odzyskanie przez Polskę wolności to dzień szczególnie radosny, bo znów żyjemy w niepodległym, suwerennym kraju. Od ponad 24 lat cieszymy się pełnią polskiej wolności i możemy ją razem celebrować. Podejmowanie wspólnych inicjatyw i gotowość do pojednawczych gestów są najlepszym hołdem, jaki możemy złożyć wielkim Polakom, symbolom i najważniejszym wartościom narodowym - napisał Bronisław Komorowski.

 

Prezydent podkreślił, że istotne jest, byśmy ponad podziałami umieli pokazać, że naszą wspólną wartością jest Ojczyzna. I zaznaczył, że zobowiązaniem wobec niej i pięknym przywilejem wolnych obywateli jest włączanie się w obchody ważnych narodowych świąt i rocznic, przeżywanie ich w poczuciu wspólnoty, radości i dumy. W jedności.

 

Prezydent wskazał, że tę jedność ma okazję obserwować podczas wizyt lokalnych, wspólnych rozmów, spotkań, uroczystości. - Za tę jedność i wspólne świętowanie serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom, wychowawcom i rodzicom - napisał Bronisław Komorowski. 

Poleć znajomemu