| | |
A | A | A
Poniedziałek, 11 listopada 2013

Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny

  |   Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pary Prezydenckiej Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pary Prezydenckiej Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pary Prezydenckiej Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pary Prezydenckiej Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pary Prezydenckiej Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pary Prezydenckiej Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pary Prezydenckiej Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pary Prezydenckiej Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pary Prezydenckiej Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pary Prezydenckiej Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Pary Prezydenckiej

Z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości w warszawskiej Archikatedrze św. Jana Chrzciciela została odprawiona, uroczysta Msza święta za Ojczyznę. We mszy uczestniczył Prezydent RP Bronisław Komorowski z Małżonką.

 

Zobacz także: Wieniec przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego W Święto Niepodległości uczczono Powstańców Styczniowych Bp polowy WP Józef Guzdek podziękował za bohaterstwo i krew przelaną przez tysiące polskich żołnierzy. - W 95. rocznicę odzyskania wolności po 123 latach zaborów dziękujmy Bogu za bohaterstwo i krew przelaną przez tysiące polskich żołnierzy, często bezimiennych, którzy polegli na wielu polach bitewnych - mówił bp Guzdek.

 

- Dziękujmy za dowódców, polityków i dyplomatów, których wysiłki ostatecznie doprowadziły do odrodzenia Rzeczpospolitej. Jak zawsze, tak i dziś wspominamy zasługi marszałka Józefa Piłsudskiego, gen. Józefa Hallera, wielu oficerów i żołnierzy polskiej armii, która na bagnetach przyniosła wolność Polsce w 1918 roku. Wspominamy wybitnych mężów staniu i polityków: Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego, Gabriela Narutowicza i wielu innych - powiedział biskup polowy.

 

Na zakończenie homilii bp Guzdek zwrócił się z apelem, aby uroczyste obchody 95. rocznicy odzyskania niepodległości stały się okazją do oddania hołdu tysiącom żołnierzy, którzy własną krwią i życiem płacili za wolność ojczyzny.  - To im zawdzięczamy, że Polska po tylu latach niewoli zmartwychwstała i nadal żyje. Niech te obchody będą też czasem wdzięczności wobec tych, którzy dziś, często z narażeniem własnego zdrowia i życia, zapewniają zewnętrzne i wewnętrzne bezpieczeństwo naszego państwa: żołnierzy, funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i wielu innych służb mundurowych - podkreślił. (inf. własna, PAP)

 

Poleć znajomemu