Dodatkowe narzędzia

Środa, 20 listopada 2013

Podziękowania za Marsz „Razem dla Niepodległej”

  |   Spotkanie podsumowujące obchody Święta Niepodległości i Marsz "Razem dla Niepodległej" Spotkanie podsumowujące obchody Święta Niepodległości i Marsz "Razem dla Niepodległej" Spotkanie podsumowujące obchody Święta Niepodległości i Marsz "Razem dla Niepodległej" Spotkanie podsumowujące obchody Święta Niepodległości i Marsz "Razem dla Niepodległej" Spotkanie podsumowujące obchody Święta Niepodległości i Marsz "Razem dla Niepodległej" Spotkanie podsumowujące obchody Święta Niepodległości i Marsz "Razem dla Niepodległej"

Zastępca Szef KPRP Sławomir Rybicki podziękował w imieniu Prezydenta RP organizacjom i instytucjom za zaangażowanie w organizację Marszu „Razem dla Niepodległej”, który przeszedł ulicami Warszawy z okazji Święta Niepodległości.


W środę w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie podsumowujące obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wzięli w nim udział przedstawiciele instytucji zaangażowanych w przygotowanie tegorocznego Marszu "Razem dla Niepodległej".  W spotkaniu uczestniczyli też minister Maciej Klimczak i Doradca Prezydenta RP prof. Tomasz Nałęcz.
 

- W imieniu Prezydenta RP i Szefa Kancelarii  dziękuję wszystkim Państwu za ogromną pracę, jaka została włożona w przygotowanie marszu „Razem dla Niepodległej”. Za jego świetną, sprawną realizację. Cieszymy się z radosnego przebiegu marszu, jak i godnego i bezpiecznego uczestnictwa zaproszonych gości, mieszkańców Warszawy – podkreślił minister Rybicki.
 

- Zmieniamy, urozmaicamy – ale bez względu na wszystko - to ogromne przedsięwzięcie logistyczne udało nam się sprawnie zrealizować tylko dzięki Państwa zaangażowaniu i życzliwości – dodał.
 

Zastępca Szefa Kancelarii dziękował Szefowi Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Janowi Ciechanowskiemu za współpracę ze wszystkimi instytucjami na poszczególnych etapach przygotowań. Jak zaznaczył minister Rybicki, dzięki udziałowi kombatantów poczuliśmy, że pamięć o przeszłości i walce o niepodległość łączy kolejne, współczesne już pokolenia.
 

Podziękował także instytucjom kultury, dyrektorom muzeów i placówkom historycznym oraz przedstawicielom Miasta Stołecznego Warszawy, służbom porządkowym i prewencyjnym, BOR oraz licznym grupom rekonstrukcji historycznej. - Ogromnie cenne było też wsparcie ze strony wojska, żandarmerii wojskowej, straży pożarnej i Dowództwa Garnizonu Warszawa – powiedział Sławomir Rybicki. Wskazywał także, że na szczególne wyrazy uznania zasługują wolontariusze, harcerze, strzelcy i służby ratownictwa medycznego, które tak dzielnie wspierały organizatorów.
 

Minister zaprosił też na przyszłoroczny marsz - tym razem w Roku Wolności, w 25. rocznicę wyborów czerwcowych.
 

Poleć znajomemu